
Izcēlās jau skolas laikā
Padomju okupācijas gados vienkāršam cilvēkam nonākt žurnālistu uzmanības lokā, citiem vārdiem, iekļūt kādā no periodiskajiem izdevumiem, bija mazāk iespēju nekā mūsdienās. Tas arī loģiski, jo padomju žurnālistika darbojās pēc citiem principiem. Negatīvās parādības sabiedrībā, protams, tika atspoguļotas, bet ne tik bieži un detalizēti, kā tas ierasts šodien.
G. Stikutam iespēja lasīt savu vārdu laikrakstā radās jau skolas gados, mācoties Jelgavas 1. vidusskolā, taču ne tajā labākajā kontekstā. “1. vidusskolas 5. klases audzēknis Gunārs Stikuts ir nedisciplinēts, piesavinās skolas darbnīcas mantas,” pausts laikraksta “Zemgales Komunists” 1956. gada 13. novembra numurā. Neparasti, taču tieši pēc nedēļas šī laikraksta 20. novembra numurā vēstīts, ka “cita 1. vidusskolas skolēnu grupa: 1943. gadā dzimušais Gunārs Stikuts, dzīvojošs Vārpu ielā 22a, 1942. gadā dzimušais Valdis Goba no Zirgu ielas 4–2, 1944. g. dzimušais Jānis Kuguliņš, dzīv. Sakņudārza ielā, un 1945. gadā dzimušais Staņislavs Staģis no Liepu ielas 2–7 arī paredzēja apzagt skolas bufeti. Viņi gribēja caur logu nokļūt
Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:
"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.
Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*
*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.
Es lepojos – tas bija mans tētis. Par to viņš saņēma magnetofonu ”СНЕЖЕТЬ-202” ( joprojām stāv mājās darba kārtībā )un 200 rubļu prēmiju no autobusa parka. Maksims Galkins