Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Tiesa aizliedz ar sievietes un viņas jaundzimušā bērna nāvi saistīto “Pirmās Evaņģēliskās Jēzus draudzes” darbību

Vidzemes apgabaltiesa 20.janvārī nosprieda apmierināt bijušā ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera prasību par reliģiskās organizācijas “Pirmā Evaņģēliskā Jēzus draudze” darbības izbeigšanu. Spriedums saistīts ar krimināllietu par 21 gadu vecās sievietes un viņas jaundzimušā bērna nāvi Jelgavā 2019.gada maijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tiesā skaidro, ka mājdzemdību laikā reliģiskās pārliecības dēļ netika sniegta medicīniskā palīdzība. Tādējādi reliģiskās organizācijas darbība bijusi pretrunā ar Satversmi un Latvijas likumiem, kā arī tā ar savu darbību apdraud demokrātisko valsts iekārtu un sabiedrisko drošību. Pirms tam 2022. gada augustā pirmajā tiesu instancē Vidzemes rajona tiesa sprieda, ka draudzes likvidācija nebūtu samērīga ar 95 draudzes locekļu tiesībām uz reliģiskās pārliecības brīvību.

Krimināllietu par sievietes un jaundzimušā bērna nāvi slēgtā procesā turpina iztiesāt Zemgales rajona tiesa. Savukārt spriedums par draudzes slēgšanu vēl nav stājies spēkā, jo to var pārsūdzēt Augstākajā tiesā.

Interneta vietnē “Vikipēdija” apkopotā informācija liecina, ka pirms traģēdijas 2019. gada maijā par reliģiskās organizācijas “Pirmā Evaņģēliskā Jēzus draudze” darbību nebija reģistrēti nekādi negatīvi ziņojumi vai sūdzības. Taču mainījies draudzes līderis un reizē ar to līdz ar to draudzes locekļiem tika aizliegts apmeklēt ārstu un dažos gadījumos ir likts pārdot savas mājas un pārcelties uz dzīvošanu vairākām ģimenēm kopā. Draudzes locekļiem ir aizliegums lasīt laikrakstus, skatīties televīziju, teātri, dejot, lasīt laicīgās grāmatas, kā arī lietot alkoholu un smēķēt. Sievietēm ir aizliegts valkāt bikses. Tomēr draudzes locekļiem nav aizliegts izmantot mūsdienu tehnoloģijas, piemēram, automobiļus un mobilos tālruņus.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.