Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Vannas materiāls – kā izvēlēties?

Vannas istaba ir viena no galvenajām telpām visā mājoklī, tāpēc ir svarīgi, lai tā būtu patīkami un ērti iekārtota. Nereti ir tā, ka grūtības sagādā ne tikai krāsu un vannas istabas mēbeļu izvēle, bet arī viena no galvenajām izvēlēm – vanna vai duša?

Mūsdienās arvien vairāk cilvēku dod priekšroku dušai, jo tā iespējams ietaupīt gan vietu vannas istabā, gan arī laiku. Tomēr duša nespēj sniegt to pašu, ko vanna. Ir cilvēki, kuriem ir svarīga relaksējoša atpūta vannā.

Mūsdienās ir pieejamas dažādu formu un dažādu materiālu vannas. Ne vienmēr uzreiz var saprast, kādu vannu vislabāk izvēlēties. Raksta turpinājumā minēta svarīga informācija par vannu materiāliem, kas noteikti palīdzēs izdarīt izvēli.

Čuguna vannas

Viena no gadu gaitā pārbaudītākajām vērtībām noteikti ir čuguna vannas. Pāris gadus atpakaļ tās varēja ieraudzīt gandrīz ikvienā vannas istabā. Neskatoties uz to, ka mūsdienās tirgū parādās arvien jauns santehnikas piedāvājums, ir cilvēki, kuri uzticas tikai čuguna vannām, jo uzskata tās par viskvalitatīvākajām.

Sava taisnība šiem cilvēkiem noteikti ir. Čuguna vannas kalpo vismaz 50 gadus. Ja tās rūpīgi kopj, tad tās var kalpot pat vēl ilgāk. Čuguns ļoti labi akumulē siltumu. Tas nozīmē to, ka ūdens vannā ilgstoši saglabāsies silts un nevajadzēs regulāri vannā pieliet karstu ūdeni. Čuguna vannas iespējams iegādāties par izdevīgu cenu. Šī izvēle būs piemērota īpaši tiem cilvēkiem, kuri dod priekšroku tradicionālām un ilgtermiņa vērtībām.

Tērauda vannas

Čuguna vannas nav vienīgās pieejamās metāla vannas. Otra izvēle ir tērauda vannas. Viens no lielākajiem šādu vannu plusiem viennozīmīgi ir to cena. Veikalos iespējams atrast pat vannas, kas maksā līdz 100 eiro. Vēl šīs vannas ir samērā vieglas, tāpēc tās būs daudz vieglāk transportēt kā čuguna vannas. Tomēr vannas nelielais svars var radīt papildus grūtības montāžas ziņā.

Tā kā tērauda vannas ir diezgan vieglas, tās nāksies pietiekami labi nostiprināt vajadzīgajā vietā. Šim gadījumam visticamāk vajadzēs izmantot montāžas putas. Tērauds kā materiāls diezgan ātri uzsilst, taču tikpat ātri arī atdziest, kā rezultātā diezgan ātri atdzisīs arī tajā esošais ūdens. Atšķirībā no čuguna vannām, tērauda vannas kalpos aptuveni 10 līdz 15 gadus.

Akrila vannas

Mūsdienās neapšaubāmi popularitāti ir ieguvušas akrila vannas, lai gan šis materiāls ir parādījies salīdzinoši nesen. Akrila vannas ir izturīgas, vieglas, kā arī vizuāli pievilcīgas. Akrila vannas ļoti labi spēj saglabāt ūdens siltumu. Līdzīgi kā čuguna vannas, arī akrila vannas saglabā atbilstošu ūdens temperatūru diezgan ilgu laiku, līdz ar to nav nepieciešams regulāri papildināt vannu ar karstu ūdeni.

Šādas vannas ir vieglas, tāpēc arī to transportēšana nesagādās grūtības. Akrila vannas iespējams pavisam viegli un ātri uzstādīt. Vēl noteikti jāpiemin tas, ka akrila vannas ir diezgan izturīgas. Protams, čuguna vannu izturību nekas nepārspēs, tomēr arī akrila vannas ir laba izvēle.

Noteikti jāņem vērā tas, ka, nometot asu un smagu priekšmetu uz šādas vannas, tā visticamāk sabojāsies. Ja šādi starpgadījumi nenotiek, tad akrila vannas var kalpot pat 20 gadus. Mūsdienās veikalos šīs vannas tiek piedāvātas visplašākajā izmēru, formu un krāsu izvēlē.

Akmens masas vannas

Akmens masas vannas viennozīmīgi pieder luksusa klasei. Šīs vannas apvieno ne tikai lielisku kvalitāti, bet arī skaistu un elegantu izskatu. Akmens masas vannu virsma ir ļoti gluda, tā atgādina porcelānu.

Arī šīs vannas ļoti labi spēj noturēt nepieciešamo ūdens temperatūru. Šīs vannas ir ļoti izturīgas pret dažādiem bojājumiem, tāpēc tās kalpos patiešām daudzus gadus. Arī pret skrāpējumiem šādas vannas ir ļoti izturīgas, tāpēc pat pēc vairāku gadu lietošanas, tās noteikti nezaudēs savu vizuālo pievilcību.

Gluži tāpat kā akrila vannas, arī akmens masas vannas veikalos ir pieejamas dažādās formās, izmēros un krāsās. Ja ir vēlme pēc kāda košāka akcenta, tad var izvēlēties vannu, kurai iekšpuse ir vienā krāsā, savukārt, ārpuse citā krāsā.

Dažāda veida vannas plašā izvēlē atradīsiet arī interneta veikalā 220.lv. Apskatiet piedāvājumu un izvēlieties labāko risinājumu savai vannas istabai!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.