
14. oktobrī Jelgavas 4. sākumskolā aizvadīta Jelgavas domes priekšsēdētāja Mārtiņa Daģa tikšanās ar Dzelzceļa apkaimes iedzīvotājiem, informē pilsētas pašvaldība.
Domes priekšsēdētājs tikšanās laikā stāstīja par apkaimju kartes veidošanas principiem, uzsverot, ka tās veidotas, lai vienā apkaimē iekļautu iedzīvotājus ar līdzīgām interesēm. M. Daģis uzteica apkaimes iedzīvotājus, kuri jau iesūtījuši vairākus ierosinājumus apkaimes nosaukuma maiņai.
Priekšlikumus par Jelgavas apkaimju robežām un nosaukumu idejām var iesniegt līdz 31. oktobrim.
M. Daģis arī stāstīja kā tiks veidota Iedzīvotāju padome, kā no katras apkaimes tajā tiks ievēlēts viens pārstāvis un kādi būs Iedzīvotāju padomes uzdevumi sadarbībā ar pašvaldību.
Priekšsēdētājs informēja, ka pašvaldībā tuvojas noslēgumam darbs pie jaunā Jelgavas valstspilsētas teritorijas plānojuma izstrādes, kas ir ilgtermiņa attīstības plānošanas dokuments, kurā noteiktas prasības teritorijas izmantošanai un apbūvei, tajā skaitā noteiktas funkcionālās zonas, publiskā infrastruktūra, teritorijas izmantošanas un apbūves parametri, kā arī citi teritorijas izmantošanas nosacījumi. M. Daģis aicināja klātesošos dokumenta publiskās apspriešanas laikā ar to iepazīties un nepieciešamības gadījumā sniegt savus priekšlikumus ne tikai par savu apkaimi, bet arī par visu pilsētas teritoriju.
Sanākušie apkaimes iedzīvotāji aktualizēja vairākas problēmas. Iedzīvotāji, minot konkrētus piemērus, izteica viedokli par plūdu risku un vaicāja pilsētas mēram kā tas tiks novērsts.
Tāpat iedzīvotāji ir norūpējušies par intensīvo smagā autotransporta plūsmu Rūpniecības un Satiksmes ielā, kas rada sastrēgumus, drošības riskus un citas būtiskas neērtības. Kā iespējami risinājumi tika minēta gan laika ierobežojumu ieviešana smagajam transportam, gan apvedceļa izbūve. Pašvaldība uzsver, ka apvedceļa jautājums ir valsts kompetencē.
Iedzīvotājus interesēja arī tas, vai tuvākajā laikā paredzēta jauna tilta izbūve un vai nākamajā gadā tiks palielināts finansējums daudzdzīvokļu māju iekšpagalmu sakārtošanai.
Apkārtnes iedzīvotājus neapmierina arī gaisa kvalitāte un atkritumu savākšanas infrastruktūra.
Tika uzdoti jautājumi par autostāvvietu izbūvi, autoostas pārcelšanu, jaunā tirgus atvēršanas laiku un ko paredzēts veidot vecā tirgus vietā.
Nākamā domes priekšsēdētāja tikšanās ar iedzīvotājiem notiks piektdien, 17. oktobrī, pulksten 18 Tehnoloģiju vidusskolā, Meiju ceļā 9. Uz to aicināti Satiksmes ielas-Meiju ceļa apkaimes iedzīvotāji.