
8. septembrī pulksten 17.30 Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā Svētes ielā 33 notiks valsts aģentūras “Civilās aviācijas aģentūra” informatīvais seminārs par bezpilota lidaparātu jeb dronu izmantošanu. Semināra noslēgumā būs iespēja kārtot drona pilotēšanas teorētisko eksāmenu, informē Jelgavas Digitālais centrs.
Pēc semināra kārtot klātienes teorētisko zināšanu eksāmenu varēs atvērtās kategorijas A2 apakškategorijā un specifiskās kategorijas eksāmenu atbilstoši standartscenārijiem. Lai kārtotu eksāmenu, interesentiem iepriekš jāizpilda noteikti sagatavošanās soļi, ar kuriem iespējams iepazīties Civilās aviācijas aģentūras tīmekļvietnē “droni.caa.gov.lv”, sadaļā “Kvalifikācija”. Maksa par eksāmenu – 15 eiro.
“Pilotēt dronu Jelgavas teritorijā drīkst, taču tas jādara atbildīgi un ievērojot normatīvo aktu prasības. Civilās aviācijas aģentūras bezmaksas seminārā būs iespēja stiprināt savas zināšanas un iegūt jaunu informāciju, savukārt dronu lietotājiem, kuri būs iepriekš pieteikušies, nodrošināsim iespēju tepat Jelgavā kārtot teorētisko zināšanu eksāmenus, kas citkārt būtu jākārto klātienē Rīgā,” aicina Pašvaldības operatīvās informācijas centra vadītājs Elvis Meija.
Dalība seminārā ir bez maksas, un tas paredzēts ikvienam interesentam, kurš vēlas labāk izprast dronu lietošanas kārtību un saistošos normatīvos aktus. Pieteikšanās – līdz 4. septembrim.
Jāatgādina, ka Jelgavas pašvaldība aicina dronu pilotus informēt pašvaldību par plānotajiem lidojumiem Jelgavā. Jelgavas pašvaldība par plānoto drona lidojumu informē Valsts policiju, pašvaldības policiju, kā arī Jelgavas Digitālo centru. Drona lidojuma laikā tā pilotam līdzi jābūt gan drona pilotēšanas apmācību apliecinājumam, gan arī citiem saskaņojumiem.
