Atzīmējot Starptautisko jaunatnes dienu, piektdien, 12. augustā, no pulksten 15 līdz 22.30 Jelgavas 6. vidusskolas teritorijā pirmā Latvijas jauniešu galvaspilsēta uzņems 18 dažādas jaunatnes nevalstiskās organizācijas un novadu pašvaldības, piedāvājot izglītojošas, izklaidējošas un sportiskas aktivitātes.
«Svinību norisi esam veidojuši krāšņu un dažādu. Jaunākajiem pasākuma apmeklētājiem būs iespēja piedalīties izzinošās spēlēs, savukārt vecākajiem būs iespēja piedalīties nopietnās diskusijās, kas saistītas ar jaunatnes līdzdalību politikā. Neiztrūkstoši norisināsies arī sportiskas sacensības un talantu konkurss. Katram būs iespēja atrast sev ko interesantu un patīkamu,» tā par gaidāmajām svinībām stāsta Latvijas Jaunatnes padomes izpilddirektore Inese Šubēvica.
«Lai nosauktu visas pasākuma programmā iecerētās aktivitātes, ar piecām minūtēm nepietiek – rīkotāju piedāvājums tik tiešām ir dažāds! Piemēram, biedrība «SēJa» piedāvās iespēju izzināt Sēliju, LLU – pielaikot lauksaimnieka profesiju un digitāli izstaigāt Latviju. Latvijas Jaunatnes padome rīkos diskusiju ar Saeimas deputātiem par jauniešiem aktuāliem jautājumiem, Sociālās inovācijas centrs rīkos fokusdiskusiju par jauniešu iesaisti sociālajā uzņēmējdarbībā,» zina stāstīt I.Šubēvica.
Būs skatāmi arī visas Latvijas talantīgu jauniešu priekšnesumi: jau pieteikušies dalībnieki no Jelgavas, Aizputes, Burtniekiem, Tukuma, Rīgas un citām pilsētām. Svinību noslēgumā uzstāsies vairākas mūziķu grupas un dīdžeji
Pasākumu rīko Latvijas Jaunatnes padome sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju un Jelgavas domi. Notikuma galvenais mērķis ir vienot Latvijas jauniešus kopīgās aktivitātēs un veicināt viņu sadarbību, kā arī pievērst plašākas sabiedrības uzmanību jauniešiem aktuāliem jautājumiem.
Foto: no arhīva

