Sestdiena, 20. decembris
Arta, Minjona
weather-icon
+2° C, vējš 0.89 m/s, R-DR vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Tirgotāji: Latvijā ražotais cukurs veikalos būs pieejams vēl tikai īsu brīdi

Veikalos Latvijā ražotais “Jelgavas cukurs” būs pieejams vēl tikai īsu brīdi, aģentūra BNS noskaidroja, aptaujājot lielveikalu tīklu pārstāvjus.

Tirdzniecības tīkla “Maxima” preses sekretārs Ivars Andiņš aģentūrai BNS pastāstīja, ka “Maxima” veikalos Latvijā ražotais “Jelgavas cukurs” varētu būt pieejams vēl pāris nedēļu.Viņš sacīja, ka “Jelgavas cukura” piegādātājam produkcijas noliktavā vairs nav un iepriekšējais pievedums bija pēdējais.”Cik ātri izpirks “Jelgavas cukuru”, būs atkarīgs no katra veikala atsevišķi, dažos tas varētu beigties jau pēc pāris dienām, citos tas saglabāsies ilgāk,” norādīja “Maxima” preses sekretārs.Savukārt mazumtirdzniecības tīkla “Rimi” veikalos “Jelgavas cukurs” būs nopērkams vēl mēnesi vai pusotru, aģentūrai BNS klāstīja veikalu tīklu “Rimi” un “Supernetto” īpašnieka “Rimi Latvia” sabiedrisko attiecību un mārketinga vadītāja Zane Eniņa. Arī “Rimi” jau ir saņēmis pēdējo Latvijā ražotā cukura piegādi.Jau vēstīts, ka Latvijā cukuru vairs neražo. Līdz 2007.gadam Latvijā ar cukura ražošanu nodarbojās Jelgavas un Liepājas cukura fabrikās, taču tās darbu pārtrauca saistībā ar Eiropas Savienības kopējā cukura tirgus reformu, kurā bija paredzēts būtiski samazināt cukura cenu un cukura ražošanas apmērus. Latvija izvēlējās saņemt kompensācijas, nevis turpināt ražot cukuru.Biedrība “Par Latvijas cukurrūpniecības saglabāšanu” 2010.gada sākumā sāka vākt parakstus par cukurrūpniecības atjaunošanu Latvijā. Līdz janvāra beigām pat to bija parakstījušies apmēram 2000 Latvijas iedzīvotāju.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.