Trešdiena, 10. decembris
Guna, Judīte
weather-icon
+4° C, vējš 0.45 m/s, ZR vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Veldre pieļauj iespēju atteikties no zirgu rotas izveides

Aizsardzības ministrs Vinets Veldre (TP) ir gatavs atteikties no zirgu rotas izveides, ja budžeta taupības nolūkos būs jāizšķiras starp zirgu rotas izveidi un karavīru algu samazināšanu. To Veldre atklājis intervijā laikrakstam “Dienas Bizness”.

Tas viss ir tikai idejas sākuma statusā, norādīja Veldre. Vienā dienā bija divas idejas, no kurām viena par zirgu goda sardzes izveidi, otra – par orķestra defilē programmu. “Esmu pārliecināts, ka, ja izdosies ieviest zirgu goda sardzi, daudzi cilvēki būs priecīgi,” uzskata Veldre.”Es piekrītu, ka budžets ir saspringts un ar naudu šķiesties nedrīkst, bet varbūt taupības nolūkos varam slēgt Kara muzeju, jo tā mēs ietaupīsim 1,2 miljonus latu,” ironizē Veldre. “Tāpat varam ietaupīt, izformējot bruņoto spēku orķestri.”Starp citu, ļoti interesanta programma ir Labklājības ministrijai – tā paredz 19,5 miljonus latu tērēt trīs vai četru pētījumu veikšanai par sieviešu vienlīdzību Latvijā, norādīja Veldre. Tērējot 20 miljonus, mēs noskaidrosim, vai Latvijā ir sieviešu un vīriešu līdztiesība. “Es piekrītu, ka vajadzētu papētīt, kā jūtas sievietes, bet diez vai tam vajag 20 miljonus,” uzsver Veldre.Viņš arī norāda, ka valdībā gan tikusi skatīta iespēja, ka visām ministrijām vajadzētu samazināt savus izdevumus procentuāli vienādi, taču visiem vienādi samazināt izdevumus nesanāks viena iemesla dēļ – Aizsardzības ministrija ir viena no tām, kas nesaņem Eiropas struktūrfondu līdzekļus, norādīja Veldre, uzsverot, ka “tās ministrijas, kam šī struktūrfondu nauda ir, dzīvā kaulā negriezīs – tās samazinās struktūrfondu apjomus un tādējādi būs izpildījušas minēto prasību.”Veldre norāda, ka līdzīga situācija ir arī Iekšlietu ministrijā.”Patiesībā mums nav, uz kā rēķina samazināt,” atzīst Veldre. “Ko mēs varam izdarīt – pārdot trīs Latvijas tankus? To darot, mēs pat īpaši neko neietaupītu. Lai pildītu savus uzdevumus, armijai vajag līdzekļus. Ja nebūs naudas, papildu saistības mēs  neuzņemsimies, un man augstas amatpersonas var teikt, ko grib – es nesūtīšu neapbruņotus karavīrus visādās misijās.”

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.