Piektdiena, 5. decembris
Sabīne, Sarma, Klaudijs
weather-icon
+4° C, vējš 1.81 m/s, DA vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Jelgavas novadā sākusies graudaugu ražas novākšana

Kviešu lauks Sesavas pagasta Birztalās. Aculiecinieka foto.

Jelgavas novadā sākusies graudaugu ražas novākšana – druvās devušies kombaini. Zinātāji gan teic, ka šogad tāds dīvains gads – ziemas kvieši nogatavojušies pirms ziemas rapša. Tāpat Zemgalē daudzi lauki sagāzti veldrē.

Biedrība “Zemnieku saeima” iepriekš sacīja, ka raža vēl nav zudusi, bet būs apgrūtināta graudu novākšana, būs papildu nauda jāiegulda kaltēšanā, kā arī var zust graudu kvalitāte, proti, graudi būs vairāk izmantojami lopbarībai. Tāpat veldres dēļ 5% līdz 30% labības var arī nenovākt.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.