Svētdiena, 7. decembris
Antonija, Anta, Dzirkstīte
weather-icon
+1° C, vējš 2.92 m/s, D-DA vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Profesora lietā spriedums būs sestdien

Jelgavas tiesa piektdien beidza skatīt krimināllietu, kurā par atkārtotu apzinātu prettiesisku labuma pieprasīšanu un pieņemšanu apsūdzēts bijušais Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) profesors Aivars Āboltiņš. Spriedums tiks paziņots sestdien.

Kopā ar A.Āboltiņu apsūdzība celta arī Andrim Zālītim, kurš tiek vainots apzināti prettiesiska labuma pieprasīšanā un atbalstīšanā, kā arī krāpšanā. Gan pirmstiesas, gan tiesas izmeklēšanā abi apsūdzētie savu vainu atzina pilnībā, turklāt sadarbojās ar izmeklētājiem.Pierādītas divas epizodesSaskaņā ar apsūdzības rakstu, pagājušā gada maijā profesors A.Āboltiņš no kādas Baltijas Starptautiskās akadēmijas studentes saņēmis 150 latu, atzīmju grāmatiņā izdarot ierakstu par sekmīgi nokārtotu pārbaudījumu, kas patiesībā nemaz nebija noticis.Otrajā epizodē pērn jūnijā bijušais profesors 120 latus ieguvis ar A.Zālīša starpniecību, kurš savukārt naudu saņēmis no kādas LLU studentes un nogādājis to savam paziņam A.Āboltiņam. Tiesa gan, līdzapsūdzētais no šā prettiesiskā «darījuma» ieguva vēl lielāku labumu – veselus 200 latus, jo no studentes pieprasīja lielāku summu nekā vēlējās saņemt mācībspēks, starpību paturot sev.Lūdz piespriest piespiedu darbuNepilnas divas stundas ilgušajā tiesas sēdē tika nolasīts apsūdzības raksts un lietai pievienota virkne dokumentu. Prokurors abiem apsūdzētajiem lūdza tiesu piemērot 280 stundu piespiedu darbu, bet A.Zālīti, ņemot vērā Krimināllikuma pantus, pēc kuriem uzrādīta apsūdzība, lūgts papildus sodīt ar naudas sodu desmit minimālo mēnešalgu apmērā.«Vainoju tikai sevi»Tiesu debatēs A.Āboltiņa advokāts uzsvēra sava aizstāvāmā nopelnus zinātnes labā, reputāciju un starptautisko atpazīstamību. Pats kādreizējais profesors pēdējā vārdā sacīja, ka notikušajā vaino tikai sevi – neesot izdevies noturēties pretī lielajai slodzei darbā, kad eksāmenu kārtotāju skaits sasniedzis pat 500 studentus. Turklāt bijis grūti atteikt savam paziņam A.Zālītim.Jāpiebilst, ka pagājušā gada augustā pēc termiņa beigām LLU ar A.Āboltiņu darba līgumu nepagarināja, un pašlaik eksprofesors darbojas tikai zinātnē, jo potenciālie darba devēji šobrīd ieņēmuši «nogaidošu pozīciju».

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.