Svētdiena, 18. janvāris
Antons, Antis, Antonijs
weather-icon
+-9° C, vējš 1.46 m/s, D vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Vietējās varas līderi uz Saeimu nekandidēs

«Esmu atbildīgs savu vēlētāju priekšā. Uzskatu, ka šobrīd īpaši svarīgi, lai Jelgavā iesāktie darbi tiek padarīti un noteiktie mērķi – sasniegti,» tā Jelgavas mērs Andris Rāviņš pamato, kāpēc nekandidēs šoruden notiekošajās 10.Saeimas vēlēšanās. Politiskās partijas kandidātu sarakstus tikai gatavo, taču prognozējams, ka redzamākie Jelgavas politiķi un pašvaldības amatpersonas vēlēšanu sarakstos netiks iekļauti. Izņēmums varētu būt vien LPP/LC deputāts Dainis Liepiņš, kurš izteicis gatavību kandidēt, šodien raksta «Zemgales Ziņas».

Saeima pagājušonedēļ noraidīja LPP/LC un ZZS deputātu iesniegto strīdīgo priekšlikumu ļaut pašvaldību un Eiropas Parlamenta deputātiem pēc iekļūšanas Saeimā izlemt, kuru mandātu saglabāt. Tas, iespējams, kandidēt parlamentā atturēs vairākus pašvaldību deputātus, jo ievēlēšanas gadījumā viņiem jāatsakās no pašvaldības deputāta statusa. ZZS sarakstam netiks pieteikts neviens no partiju pārstāvošajiem Jelgavas Domes deputātiem, nekandidēs arī citas pašvaldības amatpersonas, «Ziņām» sacīja Jelgavas nodaļas vadītājs pilsētas vicemērs Vilis Ļevčenoks. «Vienotības» sarakstu Zemgales apgabalā vadīs Sarmīte Ēlerte. Iespējams, ka šajā sarakstā varētu būt Jelgavas tipogrāfijas valdes priekšsēdētājs Juris Sīlis. Vienīgais Jelgavas Domes deputāts, kas izteicies, ka pieteiks kandidatūru Saeimas vēlēšanām, ir opozicionārs D.Liepiņš. Kandidēt esot piekritis arī bijušais Augstākās Padomes deputāts vēsturnieks Andris Tomašūns. Nekandidēs kādreizējais ekonomikas ministrs Jelgavas Domes deputāts Jurijs Strods (TB/LNNK).Plašāk lasiet «Zemgales Ziņu» 17.jūnija numurā.*Drukātas avīzes saturs pieejams arī portālā zz.lv, ko var atrast sadaļā «Avīze» vai spiežot šeit .*Reģistrējoties portālā, tā konta papildināšana iespējama, spiežot šeit .*Tāpat portālā iespējams abonēt avīzi, par ko sīkāka informācija – šeit .

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.