Otrdiena, 7. aprīlis
Zina, Zinaīda, Helmuts
weather-icon
+6° C, vējš 2.24 m/s, Z-ZA vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Nosaka sargājamās teritorijas

Glūdas pagastā astoņiem objektiem pašvaldība ir noteikusi vietējas nozīmes aizsargājamo teritoriju statusu.

Glūdas pagastā astoņiem objektiem pašvaldība ir noteikusi vietējas nozīmes aizsargājamo teritoriju statusu.
Turpmāk apsaimniekotāji un īpašnieki nevarēs brīvi rīkoties ar: Nākotnes ciemata parka teritoriju un apstādījumiem, Zemgales ciemata mehānisko darbnīcu parku, Dorupes ciemata apstādījumiem, «Sillāču» ošu birzi, divām Klāvnieku birzīm un Glūdas skolas apstādījumiem. Aizsargājams būs arī Mazā ērgļa biotops, kas atrodas Līvbērzes mežniecības teritorijā. Šī vieta ir īpaši svarīga, jo tajā ligzdo retie plēsīgie putni.
Pagasta Padomes priekšsēdētāja Lauma Kalvāne skaidro, ka šāds lēmums pieņemts, izpētot pagasta ainavu.
Sadarbojoties ar Dobeles rajona Jaunbērzes pagastu, Glūda ir izzinājusi rūgtu pieredzi – Jaunbērzes pusē, kur nav šāda lēmuma, īpašnieks izcirtis ozolu birzi.
– Ļaut izcirst tik skaistas birzis jau tā kailajā Zemgales līdzenumā, tas būtu grēks, – saka Lauma Kalvāne.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.