Piektdiena, 5. decembris
Sabīne, Sarma, Klaudijs
weather-icon
+5° C, vējš 0.45 m/s, A vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Par sīkām zādzībām apsūdzētie cietumsodu varēs izciest tiešsaistē

Lai samazinātu iemītnieku skaitu Latvijas ieslodzījuma vietās, valdība ir atbalstījusi iniciatīvu ļaut par sīkām zādzībām apsūdzētajiem no šā gada 1.septembra cietumsodu izciest tiešsaistes režīmā.

Kā aģentūrai LETA paskaidroja Tieslietu ministrijā (TM), valsts vēlas samazināt ieslodzīto skaitu, tādēļ par šādiem noziegumiem notiesātie var sodu izciest efektīvā tiešsaistes režīmā, nevis fiziski atrodoties ieslodzījumā. Piemēram, ja cilvēks par šādu nodarījumu ir sodīts ar cietumsodu uz diviem gadiem, elektroniski tādu sodu varētu izciest aptuveni mēnesi.

Ministrijā uzsver, ka šāda soda izciešana ir ļoti nopietna lieta, jo “sīkajiem” noziedzniekiem būs jāielogojas sistēmā katru rītu jau no plkst.8 līdz pat plkst.20 vakarā. Saskarsme ar citiem cilvēkiem šajā laikā gan būs praktiski izslēgta.

TM uzskata, ka tādā veidā būtu iespējams samazināt arī ieslodzīto noziedzīgo grupu rašanos, uzlabojot resocializācijas procesus Latvijā.

*Šī ir 1.aprīļa ziņa.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.