Rīt Svētes upē Ūziņos notiks otrā no trim upju sakopšanās talkām, kas šogad tiek rīkotas Jelgavas novadā, «Ziņām» apstiprināja Ūziņu bibliotēkas vadītāja un talkas organizatore Gunita Kulmane.
Upju talkas organizē Jelgavas novada pašvaldība sadarbībā ar biedrību «Liel.Barons» un «Europe Direct» informācijas centru. Talkas tiek rīkotas, jo Latvijas mazajās upēs aktuāla problēma ir aizaugumi ar ūdensaugiem, koku sagāzumi un pārlieku pārkārušies zari un straujteces samazināšanās. Pērn tieši Ūziņos upes tīrīšanas talkā piedalījās necerēti liels talcinieku skaits – to bija aptuveni sešdesmit. Kā stāsta G.Kulmane, arī šogad ir interese par gaidāmo talku – viņai pieteikušies aptuveni divdesmit cilvēku, strādātājus līdzi atvedīšot arī jaunie Ūziņu biedrību nama saimnieki un biedrības «Liel.Barons» pārstāvji.
«Darīsim to pašu, ko pagājušajā gadā, – pļausim zāli upē, zāģēsim kokus, kuri atrodas ūdenī un samazina straumes ātrumu, tīrīsim krastus, vāksim atkritumus,» rīt talkas laikā paredzamo darbu sarakstu uzskaita G.Kulmane.
Kā jau ziņots, lai turpinātu par tradīciju kļuvušās upju tīrīšanas aktivitātes, biedrība «Liel.Barons» īstenoja LEADER programmas projektu «Inventāra iegāde upju tīrīšanas pasākumiem Jelgavas novadā», sagādājot desmit zābakbikses un krūmgriezi sekmīgāk un vērienīgāk, lai darbi ritētu.
Vēl plānota talka Vilces upē Vilcē, kas notiks 14. augustā.
Talkas turpinās Ūziņos
00:47
06.08.2015
91