Pedagogu koncerts Jelgavas Mūzikas vidusskolā – 1. oktobrī pulksten 17.30.
Kaut varbūt ne ar tik oficiālu pompozitāti, kā dažam aizvēsturiskajos, dažam vēl tik nesenajos padomju varas laikos, bet Skolotāju diena, kurai, ja labi padomā, politisku saturu piekabināt būtu visai muļķīgi, Jelgavas Mūzikas vidusskolā allaž tiek svinēta sparīgi. Iespējams, pašos lielākajos juku laikos kādu rudeni svētki arī pagāja nepamanīti, bet galvenā tradīcija – Pedagogu koncerts – tiek ievērota nu jau ne pirmo gadu desmitu vien. Kā liecina nosaukums, koncertā notiek savdabīga vietu maiņa, proti, uz skatuves muzicē pedagogi, bet viņu sniegumā cītīgi ieklausās skolēni (gribas ticēt, ne ar ļaunākajām domām – kaut nu «iemīļotais» pedagogs kļūdītos). Kaut gan spriedze, kā pēc šādiem koncertiem atzinuši vairāki tā dalībnieki, mēdz būt lielāka nekā parasti, jo audzēkņi bieži vien tiešām ir visprasīgākā klausītāju daļa (un ne jau ļaunprātības dēļ, gluži otrādi – lai viss izdotos pēc iespējas labāk).
Oriģinalitātes ziņā Pedagogu koncerts varbūt var sacensties vienīgi ar Sieviešu dienas pasākumu, kur vīriešu kārtas pedagogi un audzēkņi veltī muzikālas dāvanas savām kolēģēm, tomēr senākas tradīcijas noteikti esot Pedagogu koncertam.
Tāpat kā pirms gada, koncerta scenārija veidošana un programmas sastādīšana uzticēta akordeona spēles pedagoģei Līgai Valterei.
«Šoreiz varbūt mazāk būs dažādu jociņu un izklaidējošo momentu, kaut pavisam neiztikt bez tiem,» atbildot par šāgada īpatnībām, L.Valtere vērš uzmanību uz koncertā, sevišķi tā pirmajā daļā, iekļauto nopietno autoru loku – J.S.Bahs, Mihails Gļinka, Pēteris Vasks. Pie Baha nolēmuši ķerties Sandra un Andrejs Bubindusi, Gļinkas «Aragonas hotu» izvēlējusies vesela «pianistu gvarde» – Meldra Krūmiņa, Silvija Audre, Natālija Prihodčenko un Silvija Karčevska –, kurai talkā nākt apsolījis dažādu sitaminstumentu speciālists Gundars Lintiņš.
Kur ansambļi, tur arī Biruta Deruma, tikai ne pierastā un panākumiem bagātā «Rūta», bet atbilstoši spēles noteikumiem veidots no pašu skolas pedagogiem.
P.Vaska «Mazo vasaras mūziku» atskaņos Maija Andersone (vijole) un Iluta Ozere (klavieres).
No sava akordeona pārāk tālu nešķirsies arī koncerta organizatore L.Valtere, kas veidos trio kopā ar pianisti N.Prihodčenko un flautisti Danielu Grīnbergu.
Dzejas dienu noskaņās ar romantisku skaņdarbu balsij un klavierēm uzstāsies Edīte Ziemele, bet Gunta Pavilona vadītais Mūzikas vidusskolas koris klausītājus uzmundrinās ar «Visi ciema suņi rēja» Staņislava Broka apdarē.
Pēc nopietnās daļas skanēs arī nedaudz vieglāka žanra mūzika, kas gan nenozīmē, ka, piemēram, «Klāras šūpļa dziesma» no Džordža Gēršvina pasaulslavenās operas «Porgijs un Besa», ko šoreiz atskaņos obojists Dainis Cimmermanis ar S.Audri pie klavierēm, būtu kāds «vieglais gabals». D.Gēršvinam ar fantāziju par viņa dziesmu tēmām nolēmušas pievērsties pianistes S.Karčevska un N.Prihodčenko.
Kas attiecas uz pūtējiem, viņus bez jau minētā D.Cimmermaņa pārstāvēs arī Mārtiņš Strēlis (trombons) un Jānis Ginters (trompete).
Paredzēti numuri ar tā saucamo jauniešu kombo Kārļa Krusta vadībā, savukārt itāļu repertuārā iejutīsies Kristīne Bīmane. Kur vien vajadzēs, atsaucīgi palīgi būs Māris Treijs un G.Lintiņš, bet visas kļūdas, arī ja tādas ieviesušās šajā «Ziņu» numurā, veikli izlabos erudītā programmas pieteicēja mūzikas teorijas pasniedzēja Maruta Silkalne.
Organizatori sevišķi uzsver, ka gaida ciemos arī bijušos audzēkņus un pasniedzējus. Ieeja – bez maksas. ◆