Strādājot ar diviem lieljaudas ceļamkrāniem, piektdienas pirmspusdienā Tērvetē pie dabas parka administrācijas ēkas pār Dobeles–Bauskas šoseju «Ziņu» klātbūtnē tika pārlikts koka tilts, kas tapis Jelgavā – lielizmēra liekti līmēto koka konstrukciju ražošanas eksperimentālajā uzņēmumā «IKTK». To sadarbībā ar zinātniekiem izveidojis un vada uzņēmējs Māris Peilāns.
Būvlaukumā sastaptais LLU Meža nozares kompetences centra pārstāvis Jānis Kuļikovskis «Ziņām» pastāstīja, ka tilta konstrukcijas bija domāts uzstādīt jau naktī uz piektdienu. Taču darba gaitā tika mainīta laiduma pacelšanas shēma. Proti, sākumā bija domāts to celt ar vienu ceļamkrānu, taču pēc tam nācās ņemt talkā vēl vienu. Tādēļ pulksten 6 rītā tilta montāža tika pārtraukta. «Mēs nevarējām riskēt pieļaut smagu neveiksmi,» teica J.Kuļikovskis.
Kad ap pulksten 11 no Rīgas ieradās otrs ceļamkrāns, stundas laikā tilta galvenais 30 metru garais un 32 tonnu smagais laidums iegūla savā vietā. Ceļu būves sabiedrības «Igate» šoferis Viktors Meinarts pastāstīja, ka auto kolonna ar tilta konstrukciju no Jelgavas startēja divos naktī.
Šāds tilts ir pirmais Latvijā.
Vairāk otrdienas, 20. oktobra, «Zemgales Ziņās». Foto: Maksims Šaldajevs
Saistītie raksti:















































