Mūzikas koledžā šodien noslēdzas topošo kordiriģentu konkurss, kas veltīts Emīla Dārziņa 125 un Jēkaba Mediņa 115 gadu dzimšanas dienai.
Mūzikas koledžā šodien noslēdzas topošo kordiriģentu konkurss, kas veltīts Emīla Dārziņa 125 un Jēkaba Mediņa 115 gadu dzimšanas dienai.
Kā pastāstīja koledžas Kordiriģēšanas nodaļas vadītāja Mārīte Jonkus, konkursa dalībniekiem – otro līdz piekto kursu audzēkņiem – bija jārāda gan diriģēšanas prasme, gan zināšanas par abiem mūziķiem, kā arī jāizpilda citi uzdevumi. Pirmo vietu dalīja divas trešā kursa pārstāves – Eva Pabērza un Marina Kremtoha. Otrajā vietā – trešā kursa studente Maija Švēdenberga, bet trešajā – Ramona Joma no otrā un Laura Strikmane no ceturtā kursa.
«Mums pašiem likās, ka dalībnieku sniegums varēja būt arī spilgtāks. Nedaudz pietrūka emocionāla pacēluma. Konkurss bija ļoti vajadzīgs audzēkņu profesionālajai izaugsmei,» atzina M.Jonkus.
Šodien Mūzikas koledžā Jēkabam Mediņam veltītā koncertā uzstāsies gan konkursa dalībnieki, gan citi audzēkņi. J.Mediņš Jelgavā pavadījis ilgus gadus, atstādams savu devumu muzikālajā izglītībā. Koncerta laikā koledžas studenti ne tikai muzicēs, bet arī stāstīs par izcilā komponista personību, dzīvi un mūziku.
Savukārt ceturtdien, 9. novembrī, Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā notiks tematisks sarīkojums «Jēkaba Mediņa skanīgais mūžs». Būs apskatāma izstāde, apmeklētāji varēs noklausīties Mūzikas koledžas audzēkņu koncertu.