Svētdiena, 26. aprīlis
Alīna, Sandris, Rūsiņš
weather-icon
+2° C, vējš 2.24 m/s, R-ZR vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Nepiekrīt bērnudārzu privatizācijai

Vakar pie Jelgavas Domes piketētāji – 16. pirmsskolas iestādes pedagogi, audzēkņi un viņu vecāki – domniekiem un sabiedrībai pauda savu nostāju pret bērnudārza privatizāciju.

Vakar pie Jelgavas Domes piketētāji – 16. pirmsskolas iestādes pedagogi, audzēkņi un viņu vecāki – domniekiem un sabiedrībai pauda savu nostāju pret bērnudārza privatizāciju.
Piketētāji prasīja atstāt bērnudārzu līdzšinējā statusā – kā pašvaldības pirmsskolas iestādi. «Pašvaldībai jādomā par RAF rajona, kur dzīvo ap piectūkstoš iedzīvotāju, specifiku,» «Ziņām» teica bērnudārza arodbiedrības priekšsēdētāja Svetlana Šiško. «Mūsu bērnudārzā ir 12 grupu ar 235 audzēkņiem, turpmāk mazuļu būs vēl vairāk, jo vecāki sāk pieteikt jau šogad dzimušos.» S.Šiško uzskata, ka tikai līdzšinējā statusā var saglabāt bērnudārzu – uz to brauc mazuļi no pilsētas centra un arī no rajona. Te ir grupiņa bērniem ar speciālām vajadzībām, logopēdiskā un diennakts grupa. Bērnudārzam nonākot privātās rokās, domā darbinieces, tā pastāvēšana ir apdraudēta. Pat ja tik tālu nenonāk, taupot naudu, cieš audzināšanas darbs.
Pirms Domes sēdes ar piketētājiem tikās deputāti Jānis Bērziņš, Andrejs Garančs, Viktors Valainis un Juris Kaminskis. Viņi atzina, ka bērnudārzu privatizācija Domes uzmanības lokā nokļuvusi jau pašvaldības darbības pirmajās simt dienās. Taču taisnošanās «Mūsu variantus neuzklausa» liecināja, ka vienprātības viedokļos nav.
Domes sēdē tika atlikta lēmuma par 3. un 16. bērnudārza nodošanu privatizācijai izskatīšana.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.