Autovadītājs traucas pa pilsētu lielā ātrumā. Krustojumā iedegas dzeltenā gaisma, tad sarkanā, bet viņš, nepaspējis nobremzēt, to šķērso. Aptur ceļu policists. «Jūsu tiesības.».
Autovadītājs traucas pa pilsētu lielā ātrumā. Krustojumā iedegas dzeltenā gaisma, tad sarkanā, bet viņš, nepaspējis nobremzēt, to šķērso. Aptur ceļu policists.
«Jūsu tiesības.»
«Mēs mazliet pie viena čoma iedzērām, tiesības pie viņa uz galda palika.»
Inspektors nopriecājas, izsauc palīgus ar alkometru. Tie atbrauc un prasa apturētajam dokumentus.
«Lūdzu!»
«Bet man teica, ka jūs tos esat aizmirsis un vēl piedzēries.»
«Paklausieties tik viņā! Tūlīt viņš sāks vēl stāstīt, ka es krustojumu pie sarkanās gaismas šķērsoju!»
***
Satiekas divi šoferi. Viens sūdzas, ka sadūris mašīnas riepu. Otrs prasa: «Kā tas tev iznāca?»
«Uz stikla uzbraucu!»
«Kas, tu pudeli neredzēji?»
«Nē, tantiņa bija paslēpusi zem mēteļa!»
***
Atjautības uzdevums. Divmotoru lidmašīnā lido divdesmit jaunkareivji. Sabojājas viens motors. Jautājums: cik vo viņiem iet bojā?
Atbilde: Desmit, jo sabojājās taču viens no motoriem.
***
«Kundze, es atradu vainu jūsu automašīnā!»
«Kas tur bija?»
«Īsais.»
«Tad pagariniet to!»
***
Kaukāza kalni. Brauc pārpildīts autobuss. Celiņš ir šaurs, vienā pusē atrodas klints, otrā – bezdibenis. Te kādā pagriezienā pasažieri ierauga vīrieti, kas skrien pakaļ autobusam, vicina rokas un kliedz… Pasažieri skatās uz šo dīvaini un smejas – muļķis tāds, cer autobusu noķert… Vīrietis kādā pagriezienā tomēr autobusu noķer, ar lielām mokām atlauž durvis un aizelsies ietraušas tajā. Visi pasažieri turpina uzjautrināties. Vīrs jautā: «Ko jūs tā rēcat?»
«Par tevi!»
«Ja jūs būtu zinājuši, ka esmu šā autobusa šoferis, jūs nevis smietos, bet gan bikses pieliktu…