Ar Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja apmeklējumu sestdien noslēdzās Dānijas pilsētas Vajles pašvaldības delegācijas vizīte Jelgavā.
Ar Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja apmeklējumu sestdien noslēdzās Dānijas pilsētas Vajles pašvaldības delegācijas vizīte Jelgavā.
Delegācijas 20 dalībnieki pārstāvēja dažādas administratīvās jomas, un, lai gan vizītei bija vairāk iepazīšanas raksturs, tika arī risinātas sarunas par konkrētiem sadarbības plāniem.
Viesu grupas vadītājs Lārs Polsens «Ziņas» informēja par nākamajā gadā Vajlei nozīmīgu notikumu – 675 gadu jubileju, kuras atzīmēšana sākšoties jau 2002. gada 1. janvārī. Šajā sakarā visas pašvaldības struktūras ir aicinātas domāt par to, kā pilsētas jubilejas svinēšanā iesaistīt partnerus no sadraudzības pilsētām. Jelgava ir viena no tām, un Lārs Polsens ar gandarījumu stāstīja par pirmo vienošanos ar pilsētas Kultūras centru par mūsu mākslinieku izstādes sarīkošanu nākamgad Vajlē.
Trīs dienu vizītes laikā ciemiņi tika izvadāti pa Rīgu ar tās vēsturiskajām vietām, varēja pārliecināties par pēdējo gadu pārmaiņām Jelgavā un iemēģināt ledu jaunajā hallē, draudzīgi mēroties spēkiem futbolā un volejbolā ar Jelgavas domniekiem Ozolnieku stadionā. Piektdienas vakarā bija neformāla Jelgavas un Vajles pašvaldību darbinieku tikšanās. Dāņi arī nodeva Vajles mēra Fleminga Kristensena vēstuli Andrim Rāviņam.