Vakar Latvijas Lauksaimniecības universitātē sākās augstskolas studiju programmu starptautiskā ekspertīze. Tās komisija iepazinās ar augstskolas darbu un apskatīja arī mācību telpas.
Vakar Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) sākās augstskolas studiju programmu starptautiskā ekspertīze. Tās komisija iepazinās ar augstskolas darbu un apskatīja arī mācību telpas.
Ekspertīze ir universitātes pēdējais darba posms, lai gūtu akreditāciju. LLU rektors profesors Voldemārs Strīķis atzīst, ka notiekošais ir liela atbildība viņa desmitajā darba gadā, bet process godam līdz galam jānovada. Akreditācijai LLU gatavojās, centīgi un ilgstoši strādājot. V.Strīķis piebilst, ka LLU jau stabili turas starptautiskajā apritē, gūdama aizvien jaunus draugus ārzemēs.
Ekspertīzes komisija vakar iepazinās ar augstskolas ekonomisko, finansiālo situāciju pēdējo piecu gadu laikā, ar normatīvo bāzi un attīstību raksturojošiem dokumentiem. Vēlāk tika uzklausīti rektora, mācību un zinātnes prorektoru, kā arī vairāku LLU darbinieku ziņojumi un uzdoti arī visai āķīgi jautājumi. Eksperti interesējās par vadības pienākumiem, jautāja, vai Senāts neuzņemas pārāk daudz funkciju, mazāk atstājot rektoram. Uz to V.Strīķis atbildēja, ka nesaskaņu un problēmu neesot.
Rektors vērtē, ka kopumā komisijai bijis pozitīvs skats uz LLU. Pēc informācijas par augstskolu tās locekļi apskatīja universitātes lasītavu, Lauksaimniecības un Informācijas tehnoloģiju fakultātes, Sporta namu, Studentu klubu, doktorātu un divas studentu viesnīcas.
Ekspertīzes komisijas priekšsēdētājs Latvijas Universitātes bijušais rektors profesors Juris Zaķis atzina, ka LLU ir viena no nozīmīgākajām Latvijas augstskolām un tā esot salīdzināma tikai ar ārvalstu augstākajām mācību iestādēm, jo ir unikāla. J.Zaķim, iepazīstot LLU, patikusi universitātes vadības atklātība, runājot par problēmām, sasniegumiem un turpmāko darbības plānu. Viņaprāt, mūsu augstskola strādā sekmīgi, ar entuziasmu, lai panāktu vēlamo rezultātu, vadība darbojas profesionāli. Protams, darāmā vēl esot pietiekami, taču komisijai nepieciešamie uzlabojumi īpaši nebūšot jānorāda, jo LLU darbinieki paši zina, kas veicams.
Šovakar komisija sniegs noslēguma ziņojumu.