Svētdiena, 14. decembris
Auseklis, Gaisma
weather-icon
+1° C, vējš 0.45 m/s, Z vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Nekas neliecina, ka «Dalkia» varētu pārdomāt

Pēc tikšanās ar Jelgavas Domes vadību un administrāciju uzņēmuma «Dalkia» pārstāvji apliecināja, ka maksātnespējīgajā Jelgavas Siltumtīklu uzņēmumā nav notikušas tik būtiskas izmaiņas, kas varētu mainīt investoru nostāju un parakstītā līguma nosacījumus.

Pēc tikšanās ar Jelgavas Domes vadību un administrāciju uzņēmuma «Dalkia» pārstāvji apliecināja, ka maksātnespējīgajā Jelgavas Siltumtīklu uzņēmumā nav notikušas tik būtiskas izmaiņas, kas varētu mainīt investoru nostāju un parakstītā līguma nosacījumus.
Uz jautājumu par kavēšanās iemesliem (Siltumtīklu investoram darbs Jelgavā bija jāsāk 1. oktobrī) «Dalkia» pārstāvniecības vadītājs Lietuvā Andriuss Janukonis norādīja, ka tie saistīti ar cilvēkresursu trūkumu. Proti, Baltijas valstīs Francijas uzņēmumam parādījies liels darbu apjoms un gan tehniskie, gan finansu eksperti bija aizņemti citu projektu sagatavošanā. Rezultātā šonedēļ «Dalkia» uzvarējusi tenderī un uz 15 gadiem ieguvusi Viļņas siltumtīklu uzņēmuma nomas tiesības. Līdzīgs projekts notiekot Tallinā. Bet domām, ka «Dalkia» attiecībā uz Jelgavu ir mainījusi nostāju, neesot pamata.
Runājot par turpmāko notikumu gaitu, nav paredzēts mainīt pašvaldības un investoru līgumā fiksētos termiņus. 50 dienu laikā, sākot ar 1. oktobri, investors dos atbildi par iesaistīšanos kopuzņēmuma izveidē. Šajā periodā «Dalkia» speciālisti novērtēs un dos atzinumu par Jelgavas Siltumtīklu tehnisko stāvokli, savukārt auditorfirma «Price Waterhause Cooper» veiks finansiālā stāvokļa analīzi. Atbilstoši līgumam par auditoru darbu maksās «Dalkia».
A.Janukonis uzsver, ka uzņēmums uzskatāms par dzīvu organismu, kur pastāvīgi notiek pārmaiņas, tāpēc investoram esot svarīga pašreizējā finansu situācija. Spriežot pēc pirmās informācijas, Siltumtīklu uzņēmumā nav notikušas būtiskas pārmaiņas vai radušies kādi šķēršļi, kas varētu ietekmēt vienošanos. Līdz ar to nav pamata uzskatīt, ka darījums varētu nenotikt. 30 dienās pēc Jelgavas uzņēmuma analīzes un atbildes došanas investoram jānoslēdz līgums par uzņēmuma sanāciju un kopuzņēmuma izveidi, lai pēc tam reģistrētu jauno uzņēmumu. Tas varētu notikt nākamā gada janvāra beigās, februārī.
Pilsētas Domē investoru pārstāvji apmainījās ar informāciju, pārrunāja uzņēmuma tehniskās un finansu analīzes sastāvdaļas, saskaņoja viedokļus un ieskicēja kopuzņēmuma izveides pamatnostādnes.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.