Piektdiena, 5. decembris
Sabīne, Sarma, Klaudijs
weather-icon
+5° C, vējš 0.45 m/s, D-DR vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Brīvo darbavietu skaits otrajā ceturksnī Latvijā pieaudzis par 2,3%

Latvijā šogad otrajā ceturksnī bija vidēji 26 300 brīvu darbavietu, kas ir par 600 jeb 2,3% vairāk nekā 2021.gada attiecīgajā periodā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Tostarp privātajā sektorā bija 15 900 brīvu darbavietu, kas ir par 1400 jeb 7,9% mazāk nekā 2021.gada otrajā ceturksnī, bet sabiedriskajā sektorā – 10 300 brīvu darbavietu, kas ir pieaugums par 2000 jeb 23,3%.

No visām Latvijā pieejamajām darbavietām (aizņemtajām un brīvajām kopā) 2,9% bija brīvas, no tām sabiedriskajā sektorā – 3,5%, bet privātajā sektorā – 2,5%.

2022.gada otrajā ceturksnī vidējais aizņemto darbavietu skaits valstī, salīdzinot ar 2021.gada otro ceturksni, samazinājās par 17 900 jeb 2%. Tostarp privātajā sektorā kritums bija par 9700 jeb 1,6%, bet sabiedriskajā sektorā – par 8200 jeb 2,8%.

Lielākais brīvo darbavietu īpatsvars šogad otrajā ceturksnī bija kvalificētu strādnieku un amatnieku profesiju pamatgrupā – 4,1%, speciālistu pamatgrupā – 4% un vienkāršo profesiju pamatgrupā – 3,1%.

No nozarēm lielākais brīvo darbavietu īpatsvars bija valsts pārvaldē – 7,6%, ieguves rūpniecības un karjeru izstrādes nozarē – 5,3%, informācijas un komunikācijas pakalpojumu nozarē – 3,5%, būvniecības un administratīvo un apkalpojošo dienestu darbības nozarē – 3,3%, apstrādes rūpniecībā – 3,2%, ūdens apgādes, notekūdeņu, atkritumu apsaimniekošana un sanācijas nozarē – 3,1%, transporta un uzglabāšanas nozarē – 3,1%, kā arī enerģētikas nozarē – 3%.

Reģionos 2022.gada otrajā ceturksnī lielākais brīvo darbavietu īpatsvars bija Rīgā – 3,6% jeb 18 000, savukārt mazākais brīvo darbavietu īpatsvars bija Vidzemē – 1,5% jeb 900.

Statistikas pārvaldē arī norāda, ka no trijām Baltijas valstīm lielākais brīvo darbavietu īpatsvars 2022.gada otrajā ceturksnī bija Latvijā – 2,9%, Igaunijā – 2,1%, bet Lietuvā tas bija 1,9%.

2022.gada 2. ceturksnī salīdzinājumā ar 2021.gada attiecīgo periodu brīvo darbavietu skaits visstraujāk palielinājās Igaunijā – par 26%, Lietuvā – par 8,3%, bet Latvijā – par 2,3%.

Vienlaikus šogad otrajā ceturksnī vidējais aizņemto darbavietu skaits Latvijā, salīdzinot ar 2021.gada otro ceturksni, samazinājies par 2%, jūnija beigās veidojot kopumā 893 500. Tostarp privātajā sektorā aizņemto darbavietu skaits samazinājies par 1,6%, veidojot 611 100, bet sabiedriskajā sektorā – par 2,8%, veidojot 282 300.

Foto: pixabay.com

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.