Trešdiena, 13. maijs
Irēna, Irīna, Ira, Iraīda
weather-icon
+8° C, vējš 2.24 m/s, R vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Beigusies pieteikšanās platību maksājumiem

Zemgales Reģionālajā lauksaimniecības pārvaldē iesniegti 6165 pieteikumi platību maksājumu saņemšanai par 2005. gadu.

Zemgales Reģionālajā lauksaimniecības pārvaldē (ZRLP) iesniegti 6165 pieteikumi platību maksājumu saņemšanai par 2005. gadu.
Lai saņemtu ES tiešos maksājumus, lauksaimnieki varēja sākt reģistrēties jau 11. aprīlī. Pieteikšanās atbalstam bez kavējuma sankcijām bija iespējama līdz 16. maijam. Pēc tam pieteiktais atbalsts par katru nokavēto darba dienu tiks samazināts par vienu procentu. Savukārt 10. jūnijā beidzās pieteikumu iesniegšanas termiņš. ZRLP ES Tiešo maksājumu daļas vadītājs Jānis Vilmanis zina stāstīt, ka arī pēc 16. maija atbalstam dienā reģistrējās kādi pieci cilvēki, bet pēdējā pieteikšanās dienā atnāca 12 lauku ļaužu.
Kopumā ZRLP saņēma 6165 pieteikumus, kas ir par 75 mazāk nekā pērn. J.Vilmanis skaidro, ka šādai atšķirībai galvenokārt iespējami trīs iemesli. Proti, pagājušajā gadā bija spēkā nosacījums, ka atbalstu nebija paredzēts izmaksāt, ja aprēķinātā summa vienai personai nepārsniedza 50 eiro. Varbūt daži lauksaimnieki nebija dzirdējuši, ka tas atcelts un, domājot, ka tik un tā naudu nesaņems, nenāca pieteikties. Šogad uz vienoto platību maksājumu var pretendēt ikviens lauku saimnieks (neatkarīgi no juridiskā statusa), kas apstrādā vismaz vienu hektāru lauksaimniecībā izmantojamās zemes, uztur to labā lauksaimniecības un vides stāvoklī neatkarīgi no tā, vai platība ir īpašumā, lietošanā vai nomā.
Otrkārt, iespējams, daļa lauksaimnieku savas zemes platības ir iznomājuši vai arī, treškārt, nesaņēma informāciju, ka šogad atkārtoti jāpiesakās platību maksājumiem.
Zīmīgi, ka vienotais platības maksājums ir audzis. Šogad tas ir 26,44 eiro par katru hektāru (pērn – 21 eiro).
Pavisam valstī Lauku atbalsta dienesta reģionālajās lauksaimniecības pārvaldēs bija saņemti 78 597 pieteikumi jeb par 12,5 procentiem vairāk, salīdzinot ar pērn saņemtajiem 69 853 atbalsta pieteikumiem.
Šogad zemes apsaimniekotāji platību maksājumiem varēja pieteikties, aizpildot vienotu veidlapu. Tādējādi viņi vienlaikus reģistrējās vienotajam platības maksājumam, papildu valsts tiešajiem maksājumiem par lopbarības un laukaugu platībām, kā arī Lauku attīstības plāna atbalstam.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.