Šonedēļ Eiropas Parlamenta deputāts Valdis Dombrovskis Briselē tikās ar Jelgavas Domes pārstāvi Jāni Kovaļevski, lai apspriestu Latvijas reģionālajai attīstībai pašlaik un nākotnē pieejamo finansējumu no dažādiem ES fondiem.
Šonedēļ Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Valdis Dombrovskis Briselē tikās ar Jelgavas Domes pārstāvi Jāni Kovaļevski, lai apspriestu Latvijas reģionālajai attīstībai pašlaik un nākotnē pieejamo finansējumu no dažādiem ES fondiem.
Jelgavas Domes pārstāvis Briselē ieradies, lai iepazītos ar ES institūciju darbību un nodibinātu tiešākus kontaktus Jelgavai ar potenciālajiem sadarbības partneriem. Viena no svarīgākajām viņa vizītes darba kārtības norisēm ir tikšanās ar EP deputātu Dombrovski.
Tikšanas laikā Jelgavas un arī Jēkabpils Domes pārstāvji pārrunāja ES finanšu perspektīvu līdz 2013. gadam un pašvaldību iespējas piesaistīt vairāk ES finansējumu nākamajam periodam.
Dombrovskis uzsvēra, ka pašvaldībām jābūt aktīvākām, paužot savu pozīciju valdībai, lai turpmāk ES finansējumu piesaistītu tām jomām, kur tas ir visvairāk nepieciešams, piemēram, vispārējās izglītības iestāžu infrastruktūras sakārtošanai. Tas ir īpaši aktuāli, jo pašreiz Latvijā apmēram puse no pašvaldību budžeta līdzekļiem tiek novirzīti izglītības iestāžu uzturēšanai. Šī prioritāte jāiekļauj Nacionālajā attīstības plānā nākamajam finanšu periodam.