Sestdiena, 16. maijs
Edvīns, Edijs
weather-icon
+20° C, vējš 0.89 m/s, Z vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Ja šaubies, vai vari atļauties studēt

Mācību gada otrais semestris rit pilnā sparā, un divpadsmito klašu skolēniem būtu pēdējais laiks izlemt, kur turpināt studijas.

Mācību gada otrais semestris rit pilnā sparā, un divpadsmito klašu skolēniem būtu pēdējais laiks izlemt, kur turpināt studijas. Daudzi skolēni cenšas izvēlēties starp vairākām viņus interesējošām studiju programmām Latvijas vai citu valstu augstskolās, bet ir arī tādi, kas domā, vai vispār varēs atļauties studēt. Ja tu esi viens no viņiem, neuztraucies – izeju vienmēr var atrast!
Es studēju spāņu valodu Latvijas Kultūras akadēmijā. Pirms studijām, man diemžēl nebija pārliecības, vai spēšu nokārtot mācību maksu un vai pietiks naudas iztikai, jo ģimene tik daudz palīdzēt nespēja. Taču mamma iedrošināja sagatavot un iesniegt dokumentus Vītolu fonda stipendijas saņemšanai. Mēģināts nav zaudēts. Nu varu teikt, ka esmu laimīga, viss atrisinājies pozitīvi – jau trešo gadu esmu šā fonda stipendiāte. Mācību laikā ik mēnesi saņemu 80 latu, kopā tie ir 800 latu gadā. Tas man ir ļoti nozīmīgs atbalsts.
Gan Latvijā, gan ārzemēs ir daudz ziedotāju, kas vēlas savus līdzekļus ieguldīt centīgu un spējīgu tautiešu izglītošanā. Daudzus apvieno un pārvalda Vītolu fonds. Šajā mācību gadā fondam ir 54 ziedotāji. Viņu vidū prezidente Vaira Vīķe – Freiberga, uzņēmumi “Latvija Statoil”, SEB “Unibanka”, Pasaules Brīvo latviešu apvienība, trimdinieku organizācija “Daugavas Vanagi” un citi. Izveidots vairāk nekā 300 stipendiju. Nākamajā mācību gadā stipendijas apmērs tiks palielināts – līdz simts latiem mēnesī (1000 latu gadā).
Lai iegūtu stipendiju, kandidātam jāatbilst vismaz diviem noteikumiem: jābūt labiem rezultātiem mācībās (vidējā atzīme vidusskolā vismaz 7 balles), un skolēna ģimenei jābūt maznodrošinātai. Īpaši palīdzēt plānots bāreņiem un bērniem, kurus audzina viens no vecākiem, kā arī tiem, kuri nāk no daudzbērnu ģimenēm. Protams, zināma priekšrocība ir tad, ja skolēnam ir izcili panākumi mācību olimpiādēs.
Lai pieteiktos stipendijai, fondam jāiesniedz vai jānosūta šādi dokumenti: anketa, kas atrodama fonda mājas lapā; dzīves apraksts (CV); motivācijas vēstule; 12. klases 1. semestra liecības kopija, kurai pievienots to mācību priekšmetu atzīmju izraksts, kuru kurss beidzies 10. un 11. klasē; informācija par ģimenes sastāvu; izziņa no pašvaldības par tās materiālo stāvokli un divas rekomendācijas – viena no skolas direktora, direktora vietnieka mācību darbā vai klases audzinātāja, otra no pagasta (pilsētas) sociālā darbinieka. Augstskolas izziņa jāuzrāda pēc sekmīgas iestāšanās tajā. Fonda padomes sēdē tiek izskatīti visi pieteikumi un izvēlēti kandidāti, kurus uzaicina uz interviju. Stipendiju piešķir uz gadu, bet ir iespēja šo līgumu pagarināt. Vairāk informācijas iespējams iegūt Vītolu fonda mājas lapā www.vitolufonds.lv, piezvanot pa tālruni 7280122 vai Rīgā, Lāčplēša ielā 75, 3. korpusā. Fonda vadītāja Vita Diķe vienmēr laipni sagaidīs un atbildēs uz jautājumiem.
Tikai nenokavē! Fondā dokumentus gaidīs līdz 1. maijam! Ja vajadzīga palīdzība un tu atbilsti vismaz diviem izvirzītajiem noteikumiem, sarosies, met kautrību pie malas un sāc kārtot dokumentus! Vītolu fonda uzdevums ir palīdzēt jaunam cilvēkam, kas sapņo, cīnās un cer pārvarēt trūcīgo apstākļu ierobežojumus, tādēļ uzdrošinās lūgt palīdzību, lai augtu un attīstītos. Tālredzīgi skatoties, fonds rūpējas gan par stipendiāta, gan arī ziedotāja nākotni.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.