Jelgavas rajona lauku partnerība «Lielupe» saņēmusi atbalstu Pasaules Bankas un Īpašo uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariāta rīkotajā konkursā un realizē uz lauku iedzīvotāju iniciatīvas sekmēšanu vērstu projektu.
Jelgavas rajona lauku partnerība “Lielupe” saņēmusi atbalstu Pasaules Bankas un Īpašo uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariāta rīkotajā konkursā un realizē uz lauku iedzīvotāju iniciatīvas sekmēšanu vērstu projektu.
Viena no projekta sastāvdaļām ir iedzīvotāju forumu organizēšana rajona pagastos. Šodien Līvbērzē notiek pirmais iedzīvotāju forums. Tā galvenais mērķis ir apzināt pagasta stiprās un vājās puses, problēmas un attīstības prioritātes, iesaistīt iedzīvotājus rūpēs par savas apkaimes un visa pagasta sakārtošanu, pārrunāt vietējās problēmas un vienoties par iespējamiem risinājumiem, informē projekta iniciatore Liene Feldmane.
Līvbērzes pagasta priekšsēdētāja Nellija Empele stāsta, ka pirms foruma apmēram divi simti pagasta iedzīvotāju aptaujas anketās izteikušies par svarīgākajiem sakārtotas vides stūrakmeņiem. Vairāk nekā ceturtā daļa atzinusi, ka pagastā būtu nepieciešams vēl viens ģimenes ārsts. Vēl uzsvērta ceļu sakārtošana, ciemata labiekārtošana, ieskaitot gājēju celiņu izveidi. “Ar šīm iecerēm gan būs jāpagaida. Kamēr pilnībā pabeigsim ūdensapgādes un notekūdeņu sistēmas sakārtošanu, šiem mērķiem līdzekļus neizdosies atlicināt.” Apgaismojuma izveide, uz ko iedzīvotāji norādījuši, Līvbērzē jau uzsākta.
Cilvēkiem svarīga drošība, tālākizglītības iespējas, jauno tehnoloģiju plašāka ieviešana. Līvbērzē jau pirms vairākiem gadiem izveidots Sabiedriskais informācijas pieejas punkts, taču pagastā nav nodrošināti kvalitatīvi interneta pakalpojumi, tāpēc centrs īsti nedarbojas. Bet ikvienam interesentam iespējams izmantot alternatīvās iespējas – bibliotēku, kur bez maksas pieejami pieci datori, un Līvbērzes vidusskolu. Pašvaldība izstrādājusi projektu līdzekļu piesaistei kvalitatīvas interneta pieejas nodrošināšanai pagasta centrā un Vārpas ciemā. Pagaidām turpinās projektu vērtēšana. Pagasta priekšēdētāja ir gandarīta, ka iedzīvotāji nav pauduši neapmierinātību ar tādām pakalpojumu jomām kā apkure un ūdensapgāde. Savukārt bērnu rotaļlaukumu izveidi pagasts plāno veikt kopā ar iedzīvotājiem.
“Kad ieguldīta sava darba un sirds daļa, laukums būs labāk uzturēts un iekārtas kalpos ilgāk,” domā N.Empele.
Priekšsēdētāja par būtisku uzskata to, ka līdz ar forumu aktivizējušies vietējās sabiedrības pārstāvji – skolotāji, pensionāri, jaunieši un citi iedzīvotāji. Svarīgi, lai viņu aktivitāte pieņemtos spēkā un izpaustos ar jaunu, tostarp saimniecisku, cilvēku, darba grupu izveidi, kas veicinātu problēmu risinājumus – realizētu savai kopienai un visam pagastam svarīgus projektus.
Projekta gaitā izveidoti “Pagasta iedzīvotāju vēlmju un vajadzību stendi”. Tajos varēs uzzināt par dažādām finansējuma ieguves iespējām savām aktivitātēm gan no partnerības “Lielupe”, gan citām organizācijām, kas atbalsta vietējās iniciatīvas grupas. Līvbērzes un citu pagastu pārstāvjiem izskaidrota iedzīvotāju foruma būtība, apmācības par dažādu sabiedrības darba grupu (pedagogu, pensionāru, ģimeņu, jauniešu, lauksaimnieku u.tml.) izveidi un citiem jautājumiem.