Otrdiena, 19. maijs
Lita, Sibilla, Teika
weather-icon
+16° C, vējš 1.34 m/s, R vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

JAP ir tikai izpildītājs

Jelgavas Autobusu parka no 1. marta ieviestais reiss Eleja – Rīga pulksten 7.14 nav uzņēmuma patvaļa, bet Autotransporta direkcijas lēmums, apgalvo JAP.

Jelgavas Autobusu parka (JAP) no 1. marta ieviestais reiss Eleja – Rīga pulksten 7.14 nav uzņēmuma patvaļa, bet Autotransporta direkcijas (ATD) lēmums, apgalvo JAP.
“Jaunais maršruts ir tālsatiksmes reiss, par kuru atbild ATD, un tās pieņemtie lēmumi uzņēmumam jāpilda,” uzsver JAP vadība, norādot, ka konflikts ar rajona Padomi (JRP) nav izveidojies un nevar būt, jo JAP pārvadājumus rajona reisos neveic. ATD arī lemj par to pagarināšanu vai saīsināšanu un sabiedriskā transporta kustības laikiem, tāpēc JAP nav patvaļīgi noteicis, cikos no galapunkta kursēs autobuss Eleja – Rīga.
“Ziņas” jau rakstīja, ka pretēji rajona Padomes Sabiedriskā transporta komisijas nolemtajam, ka piemērotākais laiks autobusam no Elejas uz Rīgu būtu pulksten 5.40, JAP ieviesis reisu 7.14. JRP uzskata, ka tas noticis nelikumīgi, nesaskaņojot ar Padomi, tāpēc jāatceļ vai jāmaina autobusu atiešanas laiki.
Kad maršrutā Šauļi – Rīga no 1. janvāra Lietuvas pārvadātāju autobusi vairs Latvijā neuzņēma pasažierus un daudzi iedzīvotāji pret šādu lēmumu protestēja, Ministru prezidents uzdeva Satiksmes ministrijai meklēt risinājumu, lai nodrošinātu Elejas iedzīvotājiem transportu nokļūšanai galvaspilsētā. Ministrija savukārt vērsās pie savā pakļautībā strādājošās ATD, kas ir atbildīga par pasažieru pārvadājumu organizēšanu Latvijā. “JRP var lemt par reisu apstiprināšanu rajona robežās, bet šajā gadījumā tika atklāts jauns maršruts uz reisa nr.7348 Rīga – Jelgava bāzes,” skaidro JAP valdes loceklis Pēteris Salkazanovs.
Informācija par Sabiedriskā transporta komisijas lēmumu nosūtīta ATD un Satiksmes ministrijai. ATD Sabiedriskā transporta daļas vadītājs Andriāns Ļublins teic, ka iestāde šos priekšlikumus gaidīja agrāk. Tie pienāca februāra beigās, bet situācijai bija nepieciešams steidzams risinājums, tāpēc nolemts ieviest reisu, kura kursēšanas laiks būtu līdzīgs kā Šauļu autobusam. “Mēs respektējam rajona Padomes lēmumu, skatīsimies, ko iespējams mainīt, taču tas prasīs laiku un tikšanos ar Padomes pārstāvjiem klātienē,” norāda A.Ļublins.
Autobuss Šauļi – Rīga Jelgavā pienāca pulksten 8.23, bet pēc stundas bija galvaspilsētā, atceras autoostas darbinieces. Jaunais reiss no Jelgavas kursē 7.50. Tiek skaitīts, cik pasažieru to izmanto, informē JAP.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.