Piektdiena, 22. maijs
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
weather-icon
+12° C, vējš 1.51 m/s, Z-ZR vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Teātrim Dobelē – 115

Dobelē 21. jūlijā svinēs pilsētas teātra spēlēšanas tradīciju jubileju.

Dobelē 21. jūlijā svinēs pilsētas teātra spēlēšanas tradīciju jubileju.
Kā informē Dobeles kultūras nama galvenā speciāliste kultūras darbā Lelde Loce, svētkos piedalīsies mākslinieki no Lietuvas, teātra kolektīvi no Dobeles, Limbažu un Jelgavas rajona. Teātra tradīciju aizsākumi Dobelē meklējami vēl pirms 1870. gada, kad tika dibināta Dobeles Dziedāšanas biedrība, kurā darbojās arī drāmas trupa. To kādu laiku vada J.Duburs. Visbiežāk Dobelē notika “izrīkojumi” ar teātra spēlēšanu un dejām, ko bija iecienījuši daudzi pilsētnieki. Pirmā izrāde bijusi Nikolaja Puriņa “Lielkungu pusdienas”. Pagājušā gadsimta sākumā teātra izrādes sāka rīkot Dobeles pilsdrupās. Par uzplaukuma laiku mēdz dēvēt divdesmito gadu otro pusi un trīsdesmitos gados, kad teātri spēlēja Dobeles pamatskolā, ģimnāzijā, aizsargu un “vanagu” organizāciju mītnēs. Pie profesionāla teātra Dobele tikusi nav, bet teātra mīlēšana nav apsīkusi arī vēlākajos gados.
Mūsdienās teātra tradīcijas Dobelē turpina amatierteātris “Smaids”, kas režisora Egona Rozenfelda vadībā sāka darboties 1983. gadā, kā arī Dobeles pilsētas kultūras nama teātris un Bērnu un jauniešu centra teātris “Pitons”, kuru režisore ir Velga Līce.
Tāpat kā pirms simt gadiem arī mūsdienās Līgo vakarā pilsdrupās mēdz spēlēt amatierteātra izrādes. Tur pulksten 12 paredzēta arī festivāla atklāšana. Pēc stundas teātri izklīdīs pa pilsētu. Turpat pilsdrupās pulksten 13 skatītājus aicinās Tērvetes kultūras nama teātris “Trīne”, bet pulksten 13.30 Dobeles pilsētas kultūras nama teātris savā mājvietā rādīs Anitas Grīnieces lugas “Garšīgās vakariņas” iestudējumu. Pulksten 14.30 Brocēnu kultūras centra amatierteātris turpat viesosies ar Voldemāra Zonberga “Skaistuma karalieni”. Vēsturiskajā tirgus laukumā pulksten 15.30 Bēnes amatierteātris rādīs Arveda Mihelsona “Inteliģentas meičas”, bet pulksten 16.15 programma turpināsies kultūras nama zālē – Viļķenes amatierteātris uz skatuves kāps ar Valentīna Ozola “Trim, bet ne māsām”. Pulksten 17.15 viesi no Lietuvas – Taujienu teātris – rādīs savas tautas dramaturga Kaža Sajas lugu, kuras nosaukums oriģinālvalodā skan “Vis per gera sirdij…”, bet pulksten 18.30 Krimūnu amatierteātris “Skats” rādīs Aivara Bankas “Barona Bundula atgriešanos”.
Festivāla noslēgums pulksten 21 un pēc tam zaļumballe risināsies Ķestermeža estrādē.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.