Brisele, 3.okt., LETA–DPA. Eiropas Savienība (ES) otrdien aicināja ātri atrisināt strīdu starp Ukrainu un Krievijas gāzes monopolu “Gazprom”, kurš piedraudējis apturēt gāzes piegādes Ukrainai, ja Kijeva šomēnes nesamaksās tās parādu par gāzes piegādēm.
“”Gazprom” informēja Eiropas Komisiju (EK) par problēmām ar maksājumiem par Ukrainai piegādāto gāzi un iespējām samazināt gāzes piegādes Ukrainai, ja netiks rasts apmierinošs risinājums,” teikts EK paziņojumā. “Komisija aicina ātri atrisināt šo jautājumu.””Gazprom” otrdien izplatīja paziņojumu, ka Ukraina par gāzes piegādēm ir parādā 1,3 miljardus ASV dolāru. Ja šī summa oktobrī netiks samaksāta, “Gazprom” apturēs gāzes piegādes Ukrainai, caur kuras cauruļvadiem tranzītā tiek nogādāti 80% Krievijas gāzes piegāžu Rietumeiropai.
Kompānija ir “apņēmusies pildīt visas esošās saistības par gāzes piegādi Eiropas kompānijām, kuras ir informētas par plānotajiem pasākumiem pret Ukrainu”, teikts EK paziņojumā.
2006.gada janvārī Krievijas un Ukrainas nesaskaņu par gāzes cenām dēļ par 20% samazinājās Krievijas gāzes piegādes Eiropai.