Maskava, 9.okt., LETA–AFP. Ukrainas pārstāvji parakstījuši līgumu ar Krievijas gāzes koncernu “Gazprom” par gāzes parādu atmaksu, tādējādi izbeidzot strīdu, kas veicināja bažas par gāzes piegāžu pārtraukšanu Ukrainai un traucējumiem Krievijas gāzes piegādēs Eiropai, teikts otrdien izplatītajā “Gazprom” paziņojumā.
“Līgums par Ukrainas gāzes parādu nomaksu ir ticis noslēgts,” teikts Krievijas uzņēmuma paziņojumā, kas izplatīts pēc “Gazprom” vadītāja Alekseja Millera un Ukrainas enerģētikas ministra Jurija Boiko tikšanās.Panāktā vienošanās paredz, ka Ukraina ar “Gazprom” par šogad saņemto gāzi norēķināsies līdz šā gada 1.novembrim.
Kā ziņots, “Gazprom” iepriekš brīdināja, ka Ukraina par gāzes piegādēm ir parādā 1,2 miljardus ASV dolāru (596,4 miljonus latu).
Ja Ukraina atteiktos šo summu samaksāt, “Gazprom” draudēja šoziem apturēt gāzes piegādes Ukrainai, caur kuras cauruļvadiem tranzītā tiek nogādāti 80% Krievijas gāzes piegāžu Rietumeiropai.
Arī Eiropas Komisijas pārstāvji iepriekš aicināja šo strīdu atrisināt pēc iespējas ātrāk.