Latvijas regbija valstsvienība, kuras sastāvā spēlēja arī Jelgavas «Aļņu» uzbrucēji Guntis Cirša, Guntars Brūveris un Uldis Saulīte Rīgā ar 37:0 uzvarēja Norvēģiju 2003. gada pasaules čempionāta pirmās kvalifikācijas kārtas apakšgrupas spēlē.
Latvijas regbija valstsvienība, kuras sastāvā spēlēja arī Jelgavas «Aļņu» uzbrucēji Guntis Cirša, Guntars Brūveris un Uldis Saulīte Rīgā ar 37:0 uzvarēja Norvēģiju 2003. gada pasaules čempionāta pirmās kvalifikācijas kārtas apakšgrupas spēlē.
Tā bija mūsu regbistu ceturtā uzvara šajā turnīrā (pirms tam viņi pieveica Luksemburgu, Austriju un Izraēlu), un šis panākums nodrošināja Latvijas izlases iekļūšanu pasaules čempionāta kvalifikācijas nākamajā kārtā. Tajā kopā ar spēcīgākajām Eiropas komandām cīņu turpinās triju grupu uzvarētāji un labākā komanda no tām, kas ierindojās otrajā vietā. Vienību stāvoklis citu grupu turnīru tabulās liecina, ka tieši no mūsu grupas cīņu turpinās divas komandas – Latvija un Zviedrija.
Tikai spēles pirmajās minūtēs norvēģiem izdevās darboties Latvijas izlases laukuma pusē, taču ātri vien laukuma saimnieki ieguva iniciatīvu. Jau devītajā minūtē «aļņu» uzbrucējs Uldis Saulīte piezemēja bumbu pretinieku ieskaites laukumā, izvirzot Latviju vadībā 5:0. Jāpiebilst, ka tas bija Ulda pirmais piezemējums valstsvienības sastāvā un šajā sacensībā tika gūts ļoti svarīgā brīdī, kad rezultāts vēl bija neizšķirts. Visu atlikušo sacensības laiku mūsu komandai bija liels teritoriāls pārsvars, tomēr pietrūka labu kombināciju. Kaut gan Latvija svinēja pārliecinošu uzvaru, izdarot septiņus piezemējumus un divreiz gūstot punktus ar realizācijas sitieniem, komandas vadība par uzvarētāju sniegumu nemaz tik priecīga nebija.
Pēc spēles Latvijas izlases treneris Vladimirs Ņikonovs atzina spēlētāju aizraušanos ar individuālu spēli: «Ar rezultātu esmu apmierināts, bet ar spēli – ne. Pirmajā puslaikā spēlējām haotiski, un arī vēlāk bija daudz nesaskaņotu darbību. Pret katru regbistu atsevišķi man nav pretenziju – visi cīnījās no sirds, taču komandas spēles nebija. Katra bumbas izspēle ir jāgatavo, taču mums tas neizdevās. Līdz nākamajai spēlei jāpiestrādā pie sadarbības veidošanas. Zviedrijas izlase ir mums pa zobam.»
Zviedri savās mājās ar 35:20 uzvarēja Izraēlas regbistus – arī viņiem tā bija ceturtā uzvara četrās spēlēs, un tagad abas grupas līderkomandas 9. jūnijā tiksies Zviedrijā.