Pašā puteņu mēneša februāra viducī 15. dienā Latvijas Lauksaimniecības universitātes profesors Jānis Latvietis svin savu 70. dzimšanas dienu un 50 darba gadus.
Pašā puteņu mēneša februāra viducī 15. dienā Latvijas Lauksaimniecības universitātes profesors Jānis Latvietis svin savu 70. dzimšanas dienu un 50 darba gadus. Ļoti darbīgi bijuši šie gadi, tāpēc profesors ir viena no spilgtākajām personībām Latvijas lopkopju saimē.
Jānis Latvietis dzimis skaistajā Vidzemes novadā Smiltenē, turpat beidzis tehnikuma veterinārijas nodaļu. 21 gada vecumā Jānis Latvietis sācis strādāt Dzērbenes lopkopības skolā, vienlaikus sākot studijas Lauksaimniecības akadēmijas Zootehnikas fakultātes neklātienes nodaļā. Pēc augstskolas beigšanas viņš strādāja par direktora vietnieku mācību darbā Laidzes lauksaimniecības tehnikumā, bet pēc aspirantūras beigšanas 1961. gadā viņš tika norīkots par Lielplatones lopkopības izmēģinājumu stacijas direktoru. 1962. gadā Jānis Latvietis aizstāvējis zinātņu kandidāta disertāciju un no 1965. gada darba gaitas turpinājis Latvijas Lopkopības un veterinārijas zinātniskās pētniecības institūta direktora amatā.
Kopš 1970. gada Jānis Latvietis strādā LLU un ir dzīvnieku ēdināšanas katedras vadītājs. 1972. gadā viņš aizstāvēja lauksaimniecības zinātņu doktora (Dr.hab.) disertāciju un ieguva profesora zinātnisko nosaukumu.
Profesors Jānis Latvietis ir brīnišķīgs pedagogs, viņa darba gados ir sagatavoti 16 zinātņu doktori, gadu no gada viņš ir vairāku bakalauru, maģistrantu un doktorandu zinātniskā darba vadītājs. Bagāts ir arī paša profesora zinātnisko darbu pūrs, viņam ir vairāk nekā 300 zinātnisku publikāciju, desmit mācību grāmatu, bet viens no nozīmīgākajiem veikumiem ir 1977. gadā publicētās barības līdzekļu ķīmiskā sastāva tabulas un dzīvnieku detalizētās ēdināšanas normas.
Profesora Jāņa Latvieša nopelni lopkopības attīstībā ir augstu novērtēti. Viņš ir ievēlēts par Latvijas Zinātņu akadēmijas Goda locekli, ilgstoši strādājis par Latvijas Zinātnes padomes lauksaimniecības zinātņu nozares ekspertu komisijas priekšsēdi un patlaban ir priekšsēža vietnieks. Profesors ir arī Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmijas prezidija loceklis un vada tās lopkopības un veterinārijas nodaļu.
Profesors Jānis Latvietis ir ieguvis pelnītu autoritāti vairāku tūkstošu Lauksaimniecības universitātes darbinieku un studentu vidū. Kopš LLU Satversmes apstiprināšanas 1991. gadā viņš jau trešo pilnvaru laiku ir ievēlēts par LLU Konventa priekšsēdi.
Dzīvnieku ēdināšanas katedras kolektīvs novēl jubilāram daudz laimes, veselību, radošu domu arī turpmākajos gados!