Otrdiena, 19. maijs
Lita, Sibilla, Teika
weather-icon
+22° C, vējš 0.89 m/s, DA vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Dzimst mazāk, šķiras un mirst vairāk

Pērn Jelgavā salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu piedzimušo bērnu skaits rakstāms ar mīnus zīmi, taču mirušo mūsu pilsētā reģistrēts par 26 cilvēkiem vairāk nekā gadu iepriekš. Palielinājies arī šķirto laulību skaits.

Pērn Jelgavā salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu piedzimušo bērnu skaits rakstāms ar mīnus zīmi, taču mirušo mūsu pilsētā reģistrēts par 26 cilvēkiem vairāk nekā gadu iepriekš. Palielinājies arī šķirto laulību skaits.
Ineses un Normunda Ābomu ģimene gadu pēc savām laulībām – 2006. gada septembrī – Jelgavas slimnīcā sagaidīja pasaulē nākam pirmdzimto dēliņu Ralfu. Nu puisēnam jau rit ceturtais dzīves mēnesis. Viņš ir omulīgs, smaidīgs un ar dzīvi apmierināts. Inese teju nokārtos valsts kvalifikācijas eksāmenu un būs diplomēta pedagoģe. Lai gan ir eksāmeni un mācības, Ralfiņš ne mirkli nav bijis kā apgrūtinājums. Ābomu ģimene dēla piedzimšanu uzskata par lielāko laimes mirkli un ar gadiem cer piepulcēt vēl pāris atvasīšu. Pērn pasaulē nākuši 635 mazie jelgavnieki, kas ir par 44 bērniņiem mazāk nekā 2005. gadā.
Jelgavā noslēgto laulību skaits pērn palielinājies par 40, stāsta Jelgavas pilsētas Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Aina Rokjāne. No 505 Jelgavā reģistrētajām 136 pāri jāvārdu viens otram sacījuši baznīcā, bet 35 – ieslodzījuma vietā. 20 gadījumos laulības reģistrētas, kad viena no pusēm ir citas valsts pilsonis. Laulības ostā ar jelgavniekiem iestūrējuši Krievijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Vācijas pilsoņi, viens amerikānis, līgavainis no Indijas, kā arī līgava no Ugandas. Par savu kāzu mēnesi visvairāk pāru izvēlējušies augustu, kad reģistrētas 98 laulības, jūlijā precējušies 85, bet septembrī – 61 jaunais pāris. Jelgavas pilsētas Dzimtsarakstu nodaļa veidojusi arī ceremonijas vienam Sudrabkāzu un sešiem Zelta kāzu pāriem.
Pērn šķirts ievērojami vairāk laulību nekā 2005. gadā – 385, kas ir par 106 vairāk nekā iepriekš.
Jelgavas iedzīvotāju skaits pērn samazinājies par 887 personām, kas aizgājušas aizsaulē.
Jelgavas Dzimtsarakstu nodaļā veikti vērienīgi remontdarbi, nomainīti logi, zālē izveidota stikla siena ar durvīm, atjaunots grīdas segums, ierīkota speciāla istaba jaunajam pārim un šampanieša zāle. Pagaidām vēl tiek remontētas Dzimtsarakstu nodaļā strādājošo darba telpas.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.