Kāds britu vīrietis iztērējis 30 000 sterliņu mārciņu (30 870 latu), lai pārvērstu savu divistabu dzīvokli par pili.
Kāds britu vīrietis iztērējis 30 000 sterliņu mārciņu (30 870 latu), lai pārvērstu savu divistabu dzīvokli par pili. Deniss Nelemss no Klīvlijas Lenksā dzīvoklī izveidojis mazu Versaļas pils kopiju. Lai to izdarītu, bijušais biroju interjera dizainers strādāja ik dienu sešus gadus.
“Es nevaru ciest bēšus paklājus un magnolijas krāsas sienas,” viņš izteicās. Dzīvoklis izrotāts ar Mikelandželo stila mākslas darbiem, pie visām sienām ir eņģeļi.
Dzīvokļa interjers papildināts ar antīkiem mākslas darbiem apzeltītos rāmjos, pīlāriem, izsmalcinātiem grebumiem, lustrām un karnīzēm.
“Es stundām ilgi skatījos grāmatās un zīmējumos, un tad to uzzīmēju uz papīra,” stāstīja D.Nelemss. “Pēc tam nomērīju un zīmēju uz griestiem. Vēlāk modelēju dizainu mālā un izmantoju lateksu, lai izveidotu nepieciešamo formu, nostiprināju ornamentus pie griestiem, noklāju ar apmetumu un nokrāsoju ar šķidru zeltu vai zelta foliju.” “Kad apprecējāmies, man nebija ne jausmas, ka viņš darīs ko tādu – vīrs apgalvoja, ka vēlas šo to izdekorēt. Man tas ļoti patīk. Es neko negribētu citādi,” atzina viņa sieva Norma.