Piektdiena, 14. novembris
Fricis, Vikentijs, Vincents
weather-icon
+-1° C, vējš 2.7 m/s, R-DR vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Eksperti apstiprina autovadītāja vainu

Ar izmeklēšanā noskaidroto, kā arī ar ekspertīžu atzinumiem varēs pierādīt, ka autovadītājs Juris B. šā gada 4. martā Ceļu policijas darbinieku nobrauca tīši, spriež Zemgales tiesu apgabala prokuratūras prokurore Vida Kravcova.

Ar izmeklēšanā noskaidroto, kā arī ar ekspertīžu atzinumiem varēs pierādīt, ka autovadītājs Juris B. šā gada 4. martā Ceļu policijas darbinieku nobrauca tīši, spriež Zemgales tiesu apgabala prokuratūras prokurore Vida Kravcova.
Plānots, ka apcietinātais Juris B. tuvākajā laikā tiks atvests no Centrālcietuma uz Jelgavu, lai iepazītos ar autotehniskās ekspertīzes, kā arī bojā gājušā ceļu policista darba kombinezona un vestes ekspertīzes rezultātiem. «Autotehniskā ekspertīze apstiprina, ka automašīna «Opel Vectra» pirmām kārtām ar ceļu policistu saskārās ar kreiso priekšējo stūri un trieciena rezultātā policists tika atsviests vairākus metrus uz priekšu. Pēc eksperta secinājumiem, automašīnas ātrumam bijis jābūt krietni lielākam, nekā tas ir atļauts apdzīvotās vietās. Arī policista kombinezona ekspertīze apstiprināja, ka apģērba bojājumi radušies ceļu satiksmes negadījuma rezultātā, kad auto uzbraucis gājējam. Līdz ar to esmu diezgan droša, ka ekspertīžu atzinumi kopā ar pirmstiesas izmeklēšanā jau savāktajiem materiāliem mašīnas vadītāja Jura B. vainu tīšā slepkavībā ļaus pierādīt,» informē prokurore.
V.Kravcova atzīst, ka apsūdzētajam un viņa aizstāvim varētu vēl rasties jautājumi, tādēļ nav izslēgta vēl papildu ekspertīze. Tomēr, visticamāk, Valsts policijas Ekspertīžu centra speciālistiem nebūs nepieciešams ilgs laiks, lai uz jautājumiem atbildētu, līdz ar to galīgā apsūdzība Jurim B. tiks uzrādīta vēl šomēnes un jau jūnija sākumā lieta būs nodota tiesai.
«Ziņas» jau informēja, ka 4. marta vēlā vakarā Juris B. nepakļāvās Ceļu policijas darbinieku prasībai apstāties un sāka bēgšanu. Tās rezultātā automašīnas «Opel Vectra» vadītājs tīši uzbrauca ceļu policistam, kas no gūtajām traumām mira ceļā uz slimnīcu. Jurim B. pašlaik ir celta apsūdzība pēc Krimināllikuma 118. panta 1. daļas. Tā nosaka, ka par slepkavību sevišķi vainu pastiprinošos apstākļos, kad cietušais pildījis dienesta pienākumus, soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no piecpadsmit līdz divdesmit gadiem un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.