Pirmdiena, 27. aprīlis
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
weather-icon
+8° C, vējš 2.68 m/s, Z-ZA vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

ES Auditoru tiesa iestājas pret piena kvotām

ES Auditoru tiesa ieteikusi liberalizēt piena ražošanu. Pašreizējais kvotu līmenis esot pārāk augsts, un patērētāji pārāk daudz maksā par pienu salīdzinājumā ar pasaules cenām.

ES Auditoru tiesa ieteikusi liberalizēt piena ražošanu. Pašreizējais kvotu līmenis esot pārāk augsts, un patērētāji pārāk daudz maksā par pienu salīdzinājumā ar pasaules cenām.
ES piena kvotu režīmu ieviesa 1984. gadā, lai ierobežotu ievērojamo pārprodukciju. Piena ražotājiem tika noteiktas individuālās kvotas. Tas piespieda piena ražošanu samazināt, pārprodukcija ir vairs tikai 1 procents. Konkurences cīņā saimniecības ir palielinājušās, un arī izslaukums no govs ir augstāks, bet mazās fermas ir izzudušas.
Auditoru tiesa ir ierosinājusi atcelt pašreizējo kvotu režīmu un tā vietā noteikt skaidrus standartus piena ražotājiem, atļaut dalībvalstu ražotājiem «tirdzniecību» ar kvotām savā starpā, izlīdzināt piena pārprodukciju ar piena trūkumu starp valstīm.
Auditoru tiesas secinājumiem ir tikai ieteikuma raksturs.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.