Otrdiena, 19. maijs
Lita, Sibilla, Teika
weather-icon
+13° C, vējš 2.99 m/s, A vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Filmu ceļojums sācies

Pirmo reizi īsfilmu festivāla «2 Annas» darbus rāda Latvijā ārpus Rīgas.

Pirmo reizi īsfilmu festivāla “2 Annas” darbus rāda Latvijā ārpus Rīgas
Jelgavnieki jauno nekomerciālā Eiropas kino 14 filmu izlasi uzņem atsaucīgi.
Tās ir filmas, ko nevar noskatīties regulāros kinoseansos, nopirkt veikalā vai ielādēt internetā. 15 – 20 minūšu alegoriski, ironiski, meditatīvi un eksistenciāli skaudri realitātes tvērumi, fantāzijas un pārdomu šķetinājumi, ko atzinīgi novērtējusi starptautiska kinospeciālistu žūrija.
Starptautiskā īsfilmu festivāla
“2 Annas” Latvijas turnejas trešais seanss otrdienas vakarā norisinājās Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Lauku inženieru fakultātes zālē.
Aizņemtas bija aptuveni 80 no 250 sēdvietām, prāva daļa skatītāju bija studenti, skolēni un pasniedzēji. Lai arī klusums zālē un aplausi seansa beigās apliecināja jelgavnieku interesi par nekomerciālo kino, uz “Ziņu” aicinājumu dalīties iespaidos par redzēto vairāki uzrunātie reaģēja atturīgi, aizbildinoties ar steigu vēlajā stundā. “Man vispār patīk kino. Arī šāds. Vēl jo vērtīgāks šis sarīkojums, protams, ir tāpēc, ka regulāri kinoseansi Jelgavā vairs nenotiek,” atzina LLU mācībspēks Gints.
“Diezgan daudz cilvēku apmeklēja arī seansus Liepājā un Salaspilī, Jelgavā ļaužu bija pat nedaudz vairāk,” apmierinātību ar skatītāju līdzšinējo atsaucību pēc filmu demonstrēšanas pauda festivāla vadītājs Viesturs Graždanovičs.
Īsfilmu festivāls “2 Annas” notiek jau 12. gadu, ceturto gadu tas ir starptautisks. Līdz šim tā filmas rādītas tikai Rīgā un ārpus Latvijas.
Programmā, kas mēnesi apceļo Latviju, ir aktierkino, animācijas un kombinētiem līdzekļiem veidotu 14 darbu izlase no pēdējo gadu festivāliem. Filmas tapušas Latvijā, Vācijā, Beļģijā, Igaunijā, Norvēģijā, Lielbritānijā un Francijā. Darbu skaitā ir arī nākotnieka Dāvja Kaņepes filma “Kust” – stāsts par astoņgadīga zēna un viņa vecāku pasaules uztveres atšķirībām, kas godalgots ar “2 Annu 2007” Baltijas skates statueti.
Festivālu organizē tehniskās jaunrades nams “Annas 2” un virtuālā studija “Urga”, bet turnejā filmas dodas ar Nacionālā kinocentra atbalstu.
Filmas vēl paredzēts izrādīt Secē, Valmierā, kinopilsētiņā “Cinevilla” un 29. februārī Rīgā, kinoteātrī “K.Suns”.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.