Ceturtdiena, 21. maijs
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
weather-icon
+14° C, vējš 1.96 m/s, Z-ZA vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Jelgavā kā Venēcijā

Pulkveža O.Kalpaka un Skolas ielas iemītnieki pēc trešdienas nakts negaisa piedzīvoja nepatīkamu pārsteigumu – viņu māju pagalmi bija pārvērtušies ezeros, kuru dziļumu apskaustu pat dažs labs lielo ūdenstilpju asakainais iemītnieks.

Pulkveža O.Kalpaka un Skolas ielas iemītnieki pēc trešdienas nakts negaisa piedzīvoja nepatīkamu pārsteigumu – viņu māju pagalmi bija pārvērtušies ezeros, kuru dziļumu apskaustu pat dažs labs lielo ūdenstilpju asakainais iemītnieks. Vienīgi smārds, kas apņēma tuvāko apkārtni, liecināja, ka tas nav dzidrais lietus ūdens, bet gan pārplūdusi kanalizācija.
Pulkveža O.Kalpaka ielas iedzīvotāja Sandra jau daļu mēbeļu no privātmājas pārnesusi uz bēniņiem – līdz smakojošā ūdens iekļūšanai ēkā atlikuši vien daži centimetri. “Jācer, ka nelīs un lāma, kurā slīkst viss mans īpašums, kritīsies,” pāri ceļiem brienot smakojošajā šķidrumā, stāsta sieviete. Līdzīga situācija arī kaimiņmājā – tur ūdens jau ieplūdis pirmajā stāvā un bojājis nesen veikto remontu. Bet vēl vienam no pagalma neizdodas vairs izdzīt automašīnu – tā slīkst kanalizācijā.
Apkārtējo māju iemītnieki stāsta – līdz šim tik traģiska situācija ar dārzu pārplūšanu nav bijusi, taču pirmo reizi problēmas radušās pēc Pulkveža O.Kalpaka ielas rekonstrukcijas, kuras laikā pārbūvēta arī notekūdeņu sistēma. “Kaut kas nav izdarīts pareizi,” komentē blakus mītošā kundze, rādot uz noteku, no kuras augšup šļācas smakojošs ūdens.
Arī blakus esošajā Skolas ielā, kur pagājušajā gadā veica ūdensapgādes sistēmas rekonstrukciju, virszemē izplūst ar lietus ūdeni sajaukusies kanalizācija, pārvēršot braucamo daļu kanālā. “Manā dārzā ir ezers, vēl tikai jāizdomā nosaukums. Noslīkuši ķirbji, ziedi un dekoratīvie tiltiņi, bet, kad ūdens pazudīs, zālītē vismaz paliks melni kanalizācijas pleķi,” par situāciju ironizē Anita no Skolas ielas. Vakar iedzīvotāji nosūtīja vēstuli Domes priekšsēdētājam Andrim Rāviņam, informējot viņu par neciešamajiem dzīves apstākļiem. No pārplūšanas cietušie cer, ka drīzumā problēma tiks novērsta, citādi viņiem radīsies milzīgi mantiski zaudējumi un tiks pat apsvērta iespēja vērsties tiesā.
Ar pārplūdušiem grāvjiem un dārziem ceturtdienas rītā “lepojās” arī Rīgas iela rekonstruētajā posmā. Tās iedzīvotāji jau pērn pavasarī vērsās pašvaldībā, lūdzot risināt problēmas ar lietusūdens aizplūšanu. Tolaik pienākusi atbilde – tās ir īslaicīgas nebūšanas, kas rodas sasalušās zemes dēļ. Šoreiz gan tāda atrunāšanās nelīdzēs, tādēļ īrnieki vēlas sūdzēties ne vien pašvaldībai, bet arī valdībai, kura devusi līdzekļus no budžeta Rīgas ielas rekonstrukcijai.
Jāteic, ka minēto ielu iemītnieki nav vienīgie, kas piedzīvojuši Jelgavas pārvēršanos Venēcijā. Grāvjos un dārzos ūdens uzkrājies gan Dobeles, gan Mātera ielā un vēl citur. Ceturtdien ap pusdienas laiku pašvaldības aģentūras “Pilsētsaimniecība” direktors Andrejs Baļčūns situāciju atteicās komentēt, vien piebilstot, ka ūdens pāri ceļiem ir daudzās Jelgavas vietās un speciālisti meklējot problēmas risinājumus.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.