Svētdiena, 26. aprīlis
Alīna, Sandris, Rūsiņš
weather-icon
+5° C, vējš 4.47 m/s, Z-ZR vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Jelgavnieku starti Vācijā

Turpinoties deviņdesmito gadu sākumā dotajai iespējai viesoties rietumpuses stadionos, šovasar Jelgavas novada jaunie vieglatlēti ciemojās Vācijā, Hesenas zemes senajā universitātes pilsētā Marburgā.

Turpinoties deviņdesmito gadu sākumā dotajai iespējai viesoties rietumpuses stadionos, šovasar Jelgavas novada jaunie vieglatlēti ciemojās Vācijā, Hesenas zemes senajā universitātes pilsētā Marburgā.
Turpceļā atpūtas brīdī Polijā tika apskatīta nule notikušā airētāju pasaules čempionāta vieta – Poznaņas «Maltas» olimpiskais centrs, kas ir viena no vērienīgākajām šā sporta veida būvēm Austrumeiropā. Bet galamērķis jelgavniekus sagaidīja ar vēsām lietus lāsēm, dažādkrāsu galviņām un dažādu izmēru mugursomām soļojošiem jauniešiem. Uz mūsējo jautājumu, kur viņi steidzas, vajadzēja skaidrot, ka mācību gads tur sākas 1. augustā.
Savukārt mūsējiem Vācijas pilsētā bija iespēja iepazīt pilsētas kultūrvēsturi, paplunčāties atrakciju baseinā, pabūt vācu ģimeņu lokā un vienam otram skatīt pilsētu no putna lidojuma.
Netrūka arī spraiga sporta iespēju. Sākumā devāmies 100 km uz ziemeļpusi – uz Gutenbergu (pēc lieluma līdzīga Dobelei). Pēcpusdienas saule pilsētiņu jau piesildīja līdz 33oC, lai mūsdienīgā stadionā stātos uz starta.
Veiksmīgāk tas izdevās Jaunsvirlaukas jaunkundzei Aļonai Sukonnovai, izcīnot uzvaru 200 m ar personīgo rekordu 26,1 s un pēc pusstundas arī 400 m. Jauniešu konkurencē šajā distancē ātrākais bija Arturs Liepa no Sidrabenes pagasta. Startējot mūsu pusē neredzētā 75 m distancē, jaunāko meiteņu konkurencē ātrākā bija Karina Mošina (5. vidusskola), bet 100 m piecpadsmitgadīgo grupā – Aiga Balode (Eleja) un Oskars Jēkabsons (4. vidusskola).
Pasākumu programmā bija arī ielu skrējiens citā pilsētā – Buzekā –, un arī šoreiz pārbaude tika izturēta veiksmīgi. Itin paugurainajā trasē, parādot atzīstamu sagatavotību, Aļona mērķi sasniedza pirmā 10 km trasē, bet Arturs, pirmoreiz skrienot pusmaratonu, finišēja 30. vietā 115 distanci beigušo vidū un bija āt-
rākais starp jauniešiem.
Savukārt trīspadsmitgadīgo un jaunāko konkurencē meitenēm dubultuzvaru izcīnīja 2. pamatskolas meitenes Viktorija Minajeva un Karīna Kaša.
Sporta cīņas noslēdza starts Frankfurtes pie Mainas pavadoņpilsētiņā Maintālē, kur mūs pārsteidza skrejceļu segums – tenisīta klājums kā vairumā Latvijas stadionu pirms gadiem trīsdesmit, taču lēkšanas sektorus klāja racionāli veidota sintētika. Mūsējie pirmoreiz startēja daudzcīņā. Divpadsmitgadīgo meiteņu konkurencē četrcīņā (75 m, augstlēkšana, tāllēkšana, bumbiņas mešana) negaidīti uzvarēja Vera Novikova (2. pamatskola). Pateicoties teicamajam veikumam augstlēkšanā (1,39 m), otrā bija Karina Mošina (1,30 m). Līdzīgs augstums padevās arī Viktorijai, kas kopvērtējumā
– ceturtā.
Sekmīgi startējot tāllēkšanā un augstlēkšanā piecpadsmitgadīgo četrcīņā, kurā vēl vajadzēja grūst lodi un skriet 100 m, uzvarēja Oskars, bet Aigai – otrās vietas godalga.
Ceļojumam bija arī cita nozīme: nākotnē varētu veidoties Jelgavas un Marburgas sadarbība arī citās jomās, bet par atbalstu Vāczemes pusē, jaunatnes ieceru un domu izpratni mūsējo paldies Marburgas veckungiem Helmūtam un Hansam Luciem, kā arī vietējām pašvaldībām.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.