Ceturtdiena, 5. marts
Austra, Aurora, Aurika
weather-icon
+1° C, vējš 0.89 m/s, Z-ZR vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Kad sajusta dzīves vilkme

Tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, “Ziņas” plāno iepazīstināt lasītājus ar visiem deputātu kandidātu sarakstiem, kas nolēmuši sevi pieteikt darbam Jelgavas pilsētas un apvienotā Jelgavas novada domēs. Taču šoreiz plānojam intervēt nevis pirmos numurus, kas bieži vien ir sabiedrībā pazīstamas personas, bet gan jaunpienācējus, kas līdz šim nav balotējušies vai nav bijuši ievēlēti.

Pirmo reizi pašvaldību vēlēšanās kandidē 32 gadus vecais uzņēmējs Kārlis Goldmans no Ozolniekiem. Viņa vārds atrodams Zaļās partijas listē. Sabiedrībā K.Goldmana vārds ir pazīstams ar aktivitātēm, kas saistās ar makšķerēšanas sportu. Tiesa, tas bija pirms vairākiem gadiem.   
“Vasaras rīts ap pulksten četriem pie upes ir neaprakstāms – migliņā lec saule, čivina putni. Guļot mājās, to nevar piedzīvot. Arī pati makšķerēšana. Īstais azarts un gandarījums rodas brīdī, kad sāc «iedziļināties» zivī…” tā 2016. gada septembrī sākās raksts “Ziņās”, kas stāstīja par Kārļa un viņa brāļa Krišjāņa Lisovska panākumiem sacensībās makšķerēšanas sportā. 

Saplūst ar savu mūžamežu
“Ja tu pie ūdens dabai traucē, tad zivs no tevis izvairīsies,” arī piecus gadus vēlāk savu makšķernieka gudrību sarunā ar “Ziņām” devīgi klāsta K.Goldmans. Viņu makšķerēšanā visvairāk piesaista noslēpums, jo tu nezini, kas notiek zem pludiņa. Labu makšķernieku Kārlis salīdzina ar indiāni, kas tā iederas mūžamežā, ka kļūst par daļu no šī mūžameža. 
K.Goldmans stāsta, ka, tuvojoties trīsdesmit gadu vecumam, viņš piepeši attapies, ka ar makšķerēšanu ir aizgājis par traku – ka citas dzīves viņam īsti nemaz nav. “Ko es gribēšu no dzīves, kad man būs četrdesmit vai četrdesmit pieci? Vai viens pats makšķerēšu? Vai būšu vajadzīgs tām komandām, kurās es makšķerēju? Tad nodomāju, ka vienīgais, kas mani interesēs tajā vecumā, būs paša bērni. Es krasi visas makšķerēšanas lietas noliku malā un laimīgi apprecējos,” savas dzīves pārdomas atklāj K.Goldmans. 
Viņa sieva Monta ir no Ventspils, kur Kārlis viņu satika 17 gadu vecumā. Toreiz trīs mēnešus kopā ar vairākiem vīriem no Ozolniekiem viņš tur bruģēja ielu. Abi jaunieši tolaik nav aizgājuši tālāk par “čiv” un “čav”, bet astoņus gadus vēlāk bija kāzas. Pirms diviem gadiem pasaulē nāca pirmdzimtais – Valters. “Tagad es beidzot sajūtu to, no kurienes nāk dzīvei vilkme. Kad gribas iet un darīt. Kad tu atnāc mājās un tevi priecīgi sagaida. Kad tu sajūti, ka vērts dot labumu pasaulei, lai arī tavi bērni to varētu piedzīvot,” teic K.Goldmans. Ja būtu to zinājis, ka tā jutīsies, tad būtu precējies agrāk, taču visam ir savs laiks, viņš piezīmē. 

Mīļākās vietas – Ozolniekos 
Kārlis teic, ka sabiedriskā darbošanās ir viņa dabā no mātes Ingrīdas Grīnbergas. Viņa Jelgavā, Pārliel­upē, vada radošo domu centru “Svētelis”, kas palīdz grūtdieņiem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kā arī darbojas Sarkanajā Krustā. “No tēva man ir zelta rokas, ko izmantoju savā uzņēmumā “Lucky Tractor”, kur nodarbojamies ar nestandarta metāla darbiem,” piebilst Kārlis.
Deputāta kandidāts apzinās, ka atrodas partijas listes pašā apakšā un vēlēšanās var palikt aiz svītras (atbalstītāji gan to var mainīt, saliekot kandidātam plusus). Bet Kārlis par to neraizējas. Viņš domā atgriezties sabiedriskajā dzīvē – darbā ar bērniem, veidot makšķerēšanas pulciņu, rīkot sacensības. Tādā gadījumā, viņaprāt, saziņa ar pašvaldību ir ļoti vēlama. Politiskā izvēle būt kopā ar Zaļo partiju ir saistīta ar jau kopš bērnības pazīstamiem labvēlīgiem cilvēkiem, kā arī cilvēkiem, “kuri makšķerē”. “Dažs pārmet, ka makšķernieki ir tādi zivju bendes. Bet vai tad labāk būtu noķerto zivi laist atpakaļ un lielveikalā pirkt Mekongas deltā audzētas pangasijas fileju?” retoriski jautā Kārlis.
No medijiem, kam uzticas, viņš min televīziju “Re:TV” ar raidījumu “Copes lietas”, kā arī grāmatas. “Lasot tu, numur viens, dod ēst savām smadzenēm,” uzsver Kārlis, piebilstot, ka līdzīgi ir ar matemātiku, kas nav domāta tikai skaitīšanai un formulu zināšanai, bet pirmkārt smadzeņu kustināšanai. “Par smadzeņu darbināšanu jārūpējas visu dzīvi. Ir cilvēki, kuriem tāds vecuma marasms nemaz nepienāk. Viņi baro smadzenes,” novērojis K.Goldmans.  
Viņš lepojas, ka pēc vairāku gadu pārtraukuma, kad pašam licies, ka bijis ļoti aizņemts ar naudas pelnīšanu, ir pabeidzis vidusskolu. “Es vispirms atmetu pīpēt un tad sev noticēju, ka varu daudz,” par sevi pasmaida Kārlis. 
Deputāta kandidāta mīļākā vieta apvienotā Jelgavas novada pašvaldībā ir dzimtie Ozolnieki. Mežs aiz Bulderberga kalna, kur ierīkota slēpošanas trase,  betona ēka “Starts”, kur motosporta entuziasts Alfrēds Zamockis “ļāva zēniem skrūvēt mopēdus”. Starp ciema ievērojamākajām vietām Kārlim ir arī dzelzceļa tilts pār Iecavu, kur puikas esot “mācījušies drosmi” – ielienot tilta ailā, divu plaukstu attālumā laiduši garām vilcienus. K.Goldmana ģimene vēl joprojām dzīvo Ozolniekos, bet darbavieta – uzņēmums – atrodas kaimiņos, Valgundē. 

Kārlis Goldmans
(agrākais uzvārds Lisovskis)
■ Dzimis 1989. gadā. 
■ Uzņēmējs – darba devējs diviem darbiniekiem metālapstrādes jomā.
■ Precējies, ģimenē audzina dēlu.
■ Iecienītākā grāmata – Hills Napoleons “Domā un kļūsti bagāts”, bestsellers, kas pirmo reizi izdots ASV 1937. gadā. 

Latvijas Zaļā partija
1. Andris Ozoliņš
2. Antra Alksne
3. Jānis Kažotnieks
4. Mairita Pauliņa
5. Ģirts Neija
6. Dace Keidāne
7. Zanda Elpe
8. Liene Upeniece
9. Andis Žeikars
10. Jānis Vilks
11. Oskars Karls
12. Raimonds Elpe
13. Pēteris Šķinķis
14. Ruslans Bērziņš 
15. Andrejs Valters
16. Mārtiņš Ozols
17. Agnese Lejniece
18. Pāvels Kuļbačnijs
19. Edgars Janovičs
20. Gunārs Blūms
21. Jānis Inārs Maniņš
22. Kārlis Goldmans

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.