Spodrības mēneša laikā pilsētā pēc noteikta grafika un maršrutiem bez maksas tiks organizēta lielgabarīta atkritumu izvešana.
Spodrības mēneša laikā pilsētā pēc noteikta grafika un maršrutiem bez maksas tiks organizēta lielgabarīta atkritumu izvešana. Savukārt nelegālajās izgāztuvēs izvietoti lielie konteineri. Pašvaldības aģentūra “Pilsētsaimniecība” aicina pieteikties jelgavniekus pilsētas sakopšanas talkām.
Aģentūras “Pilsētsaimniecība” pilsētas teritorijas apsaimniekošanas speciāliste Zane Ķince “Ziņas” informē, ka Jelgavā apzinātas četrpadsmit tā saucamās problēmzonas, kurās iedzīvotāji izveidojuši nelegālās izgāztuves. Šajās vietās Spodrības mēnesī SIA “Kulk” izvietos lielos konteinerus. Nelegālo izgāztuvju likvidēšanas, kā arī pilsētas labiekārtošanas darbos pašvaldība sadarbībā ar Valsts nodarbinātības aģentūru, Sociālo lietu pārvaldi un Valsts probācijas dienestu jau iesaistījusi bezdarbniekus un cilvēkus, kuriem tiesa piespriedusi piespiedu darbu. Līdz šim, piemēram, no nelegālās izgāztuves Cepļu ielā jau izvests ap 40 kubikmetriem atkritumu.
Kā lielāko “sāpju bērnu” Z.Ķince min izgāztuvi Prohorova ielā pie garāžām, kur atkritumus izmet tuvējo privātmāju iemītnieki. Paredzēts, ka jau tuvākajās dienās Pašvaldības policija pārliecināsies, vai šie iedzīvotāji noslēguši līgumus par sadzīves atkritumu izvešanu. Šodien un rīt no nevajadzīgiem gružiem varēs atbrīvoties mazdārziņu apsaimniekotāji 1. līnijā. Lielie konteineri būs novietoti Meiju ceļa pagriezienā uz lidlauku un netālu no Ošu ceļa.
Paredzēts, ka no pirmdienas, 16. aprīļa, pilsētā pēc noteikta grafika un maršrutiem bez maksas būs organizēta lielgabarīta atkritumu izvešana. Aģentūra aicina izmantot šo iespēju, lai atbrīvotos no nevajadzīgām mēbelēm un citām mantām. Tās iesaka novietot blakus konteineriem. Piemēram, pirmdien lielgabarīta nevajadzīgās lietas tiks savāktas maršrutā Loka maģistrāle – RAF mikrorajons – Kalnciema ceļš. Savukārt otrdien – Brīvības bulvārī – Helmaņa, Pumpura un Aviācijas ielas piegulošojos iekškvartālos.
Līdz 15. maijam rūpēties par tīrību pilsētā tiek aicināti uzņēmumi, organizācijas, izglītības iestādes un iedzīvotāji. Spodrības mēneša talkās varēs sakopt Vecā ceļā laukumu pie 6. vidusskolas, laukumu pie Valdekas pils, pretī pilij, kā arī upes malu, parku aiz BMX trases, Veselības taku pie Loka maģistrāles, Mīlestības aleju, Kalnciema šoseju, zaļo zonu starp Driksas un Lielupes tiltiem, Dobeles šoseju no Atmodas ielas līdz 6. līnijai, Lielupes krasta lieguma teritoriju, laukumu Satiksmes ielā aiz veikala “Elvi”, posmu Atmodas – Rūpniecības iela, grāvju malas līdz Tērvetes ielai, Tērvetes ielu no Kārklu ielas līdz pilsētas robežai, Lietuvas šoseju no Dzirnavu ielas līdz pilsētas robežai, Zanderu kapsētu, Loka maģistrāli no Rīgas ielas līdz Rubeņu ceļam un 1905. gada kapu piemiņas vietai. Talcinieki tiks nodrošināti ar nepieciešamo darba inventāru. Iepriekš jāpiesakās pie Z.Ķinces pa tālruni 3084481.
Lai cīnītos ar neapzinīgajiem māju īpašniekiem, tiek gatavota jaunā Jelgavas saistošo noteikumu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu redakcija. Tajā būšot noteikta obligāta prasība par atkritumu izvešanu.