Trešdiena, 22. aprīlis
Armands, Armanda
weather-icon
+3° C, vējš 1.3 m/s, R-ZR vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Meklēs iespējas atvieglot piedalīšanos vēlēšanās

Centrālā vēlēšanu komisija līdz decembrim izanalizēs, kā atvieglot līdzšinējo pieteikšanās kārtību vēlētājiem, kas veselības stāvokļa dēļ nevar ierasties vēlēšanu iecirknī.

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) līdz decembrim izanalizēs, kā atvieglot līdzšinējo pieteikšanās kārtību vēlētājiem, kas veselības stāvokļa dēļ nevar ierasties vēlēšanu iecirknī.
CVK priekšsēdētājs Arnis Cimdars informē, ka septītās Saeimas vēlēšanās savā dzīvesvietā nobalsoja aptuveni 5000 vēlētāju, taču Latvijā varētu būt ap desmit tūkstoši vēlētāju, kas veselības stāvokļa dēļ nevar ierasties vēlēšanu iecirknī.
Pašlaik spēkā esošais vēlēšanu likums paredz, ja pilsonim, kas veselības stāvokļa dēļ nevar ierasties vēlēšanu telpās, iecirkņa komisija, pamatojoties uz viņa vai pilnvarotas personas iesniegumu, organizē balsošanu vēlētāja atrašanās vietā. Pēc vēlēšanu organizatoru novērojumiem, prasība nogādāt iecirkņu vēlēšanu komisijām rakstveida pieteikumu ir viens no iemesliem, kāpēc daļa cilvēku ar pārvietošanās grūtībām vēlēšanās nepiedalās. A.Cimdars uzskata, ka iedzīvotājam varētu būt sarežģīti ne tikai uzrakstīt pieteikumu, bet arī atrast kādu, kas to nogādātu vēlēšanu iecirknī, tāpēc šīs procedūras atvieglošana pašlaik ir galvenais CVK uzdevums.
Kā informē CVK priekšsēdētāja palīdze Kristīne Bērziņa, grupā, kas nodarbosies ar atvieglojumu izstrādi, piedalīsies arī pārstāvji no Labklājības ministrijas, Invalīdu biedrības, Pensionāru federācijas, Neredzīgo biedrības, Invalīdu kluba, Maltas ordeņa palīdzības dienesta un akciju sabiedrības «Latvijas Pasts». Lai palielinātu vēlētāju ar pārvietošanās grūtībām iespējas piedalīties vēlēšanās, pastiprināta uzmanība tiks pievērsta viņu informēšanai.
Jelgavas pilsētas vēlēšanu komisijas sekretāre Baiba Legzdiņa, apkopojot 1997. gada pašvaldību vēlēšanu pieredzi, «Ziņas» informēja, ka pilsētā no vēlētājiem, kas paši nevar ierasties iecirkņos, saņemti 330 rakstveida pieteikumi. Daudzkārt cilvēki iebilduši pret to, ka nav iespējams iecirkņa vēlēšanu komisiju par nespēju ierasties informēt telefoniski. B.Legzdiņa uzskata, ka par piemērotu varētu atzīt arī rakstiska pieteikuma sūtīšanu, izmantojot pasta pakalpojumus.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.