Trešdiena, 20. maijs
Venta, Salvis, Selva
weather-icon
+12° C, vējš 1.92 m/s, Z-ZA vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

2000 Polijas ārstu aiziet no darba

Varšava, 2.okt., LETA–REUTERS. Gandrīz 2000 Polijas ārstu ir aizgājuši no darba, tādējādi protestējot pret zemajām darba algām valsts veselības aprūpes sektorā, pirmdien paziņoja Polijas Veselības ministrija.

Ārstu rīcība negatīvi ietekmēja gandrīz 80 jeb 10% Polijas slimnīcu darbību. Pagājušās nedēļas nogalē vairāk nekā 30 pacienti tika pārvesti no slimnīcas Polijas dienvidos uz citu ārstniecības iestādi, jo vairāk nekā puse ārstu pārtrauca savu pienākumu pildīšanu.Šobrīd 13 slimnīcu vadība un ārsti apspriež personāla algu problēmu.

“Neviens pacients netiks atstāts bez medicīniskās palīdzības,” norādīja Polijas veselības ministrs Zbigņevs Religa.

Pagājušajā gadā Polijas ārstu algas tika palielinātas par 30%, taču viņu algas joprojām ir zemākas salīdzinājumā ar vidējo līmeni Eiropas Savienībā.

Kā ziņots, šobrīd Polijas ārstu darba alga veido 9,9 zlotus (1,8 latus) stundā jeb aptuveni 1500 zlotu (279 latus) neto mēnesī, salīdzinot ar apkopēju algām 12 zlotu (2,2 latu) apmērā par stundu darba.

Paužot protestu pret zemajām algām, Polijas ārsti jau ir rīkojuši vairākus streikus.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.