Otrdiena, 19. maijs
Lita, Sibilla, Teika
weather-icon
+14° C, vējš 0.89 m/s, R-DR vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Krievijas kravas kuģis savienojies ar Starptautisko kosmisko staciju

Maskava, 26.dec., LETA–REUTERS. Krievijas bezpilota kosmosa apgādes kuģis “Progress” trešdien savienojās ar Zemes orbītā riņķojošo Starptautisko kosmisko staciju (SKS), lai nodotu svaigu pārtiku, ūdeni, degvielu, iekārtas un svētku dāvanas apkalpei.

Krievijas Kosmisko lidojumu kontroles centrs Maskavas apkaimē apstiprināja, ka kuģis ir ieradies stacijā saskaņā ar plānu.Kravas kuģis “Progress M-62” tika palaists no Baikonuras kosmodroma Kazahstānā svētdien, lai nogādātu nepieciešamos krājumus Starptautiskās kosmiskās stacijas apkalpei.Starptautiskajā kosmiskajā stacijā patlaban strādā kosmonauts Jurijs Maļenčenko un astronauti Pegija Vitsone un Daniels Tani. Tani bija paredzēts atgriezties pirms Ziemassvētkiem, taču viņa atgriešanās tika atlikta sakarā ar kosmosa kuģa “Atlantis” starta pārcelšanu uz janvāri.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.