Parīze, 3.sept., LETA–AFP. Francijas prezidents Nikolā Sarkozī pirmdien personīgi uzņēma bijušo Dienvidāfrikas prezidentu Nelsonu Mandelu, kurš ieradies Francijā privātā vizītē.
Sarkozī uzņēma 89 gadus veco Mandelu Orlī lidostā un pavadīja viņu uz viņa viesnīcu Parīzes centrā.Sarkozī birojs pavēstīja, ka prezidents vēlējies mainīt savu grafiku, lai personīgi tiktos ar Mandelu, lai gan šāds gods parasti tiek izrādīts valstu galvām.
“Tas ir izņēmums unikālam cilvēkam. Prezidents ar prieku tiekas ar Mandelu, pret kuru viņam ir visdziļākā cieņa,” pavēstīja Sarkozī preses pārstāvis Dāvids Martinons.
Madela Francijā ieradās no Monako, kur svētdien piedalījās prinča Alberta II rīkotās labdarības vakariņās, lai vāktu līdzekļus savam bērnu fondam Johannesburgā.
Pasākumā runu Mandelam teica ASV aktieris Morgans Frīmens. Pasākumā piedalījās 350 viesi, kuri par to katrs samaksāja 3500 eiro (2460 latus).