Trešdiena, 20. maijs
Venta, Salvis, Selva
weather-icon
+16° C, vējš 2.2 m/s, ZA vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Sarkozī un Putins apspriež Irānas kodolprogrammu un cilvēktiesību situāciju Krievijā

Maskava, 10.okt., LETA–AFP. Francijas prezidents Nikolā Sarkozī otrdien vakarā Novoogarjovā pēc tikšanās ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu sarunas raksturoja kā brīvas un atklātas, vienlaikus norādot, ka iezīmējusies viedokļu tuvināšanās attiecībā uz Irānas kodolprogrammu.

Prezidenti ir apsprieduši arī jautājumu par Kosovas politisko statusu. Sarkozī norādīja, ka “Putins nevēlas aizvērt durvis ceļā uz atrisinājumu, kas ļautu izvairīties no pazemojuma”.Arī attiecībā uz Kosovas problēmu Sarkozī norādīja, ka ar laiku Francijas un Krievijas viedokļi varētu kļūt līdzīgāki.

Sarunu gaitā Francijas un Krievijas līderi diskutējuši arī par cilvēktiesību situāciju Krievijā, tai skaitā par žurnālistes Annas Poļitkovskas slepkavību, geju un lesbiešu tiesībām, kā arī karu Čečenijā.

“Par šiem tematiem mēs diskutējām pietiekami detalizēti un pietiekami mierīgi,” sacīja Sarkozī.

Putins Francijas prezidentam paskaidrojis, ka “situācija Krievijā ir īpaša, Krievijas sabiedrība ir pārmaiņu procesa vidū, un šīm pārmaiņām ir vajadzīgs iedrošinājums.”

Sarkozī vizītē Maskavā ieradās otrdien un prezidentu Putinu satiks formālākā gaisotnē trešdien Kremlī.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.