Čehijas hokejisti svētdien Hanoverē Vācijā ar 3:2 (0:1, 0:1, 2:0, 1:0) papildlaikā uzvarēja Somijas valstsvienību pasaules čempionāta finālā un trešo gadu pēc kārtas izcīnīja zelta medaļas.
Čehijas hokejisti svētdien Hanoverē Vācijā ar 3:2 (0:1, 0:1, 2:0, 1:0) papildlaikā uzvarēja Somijas valstsvienību pasaules čempionāta finālā un trešo gadu pēc kārtas izcīnīja zelta medaļas. Olimpisko spēļu zelta medaļnieku īpašumā nonāca arī pasaules čempionu jaunais kauss, ko, sākot ar 2001. gadu, saņem pasaules meistarsacīkšu uzvarētāji. Sudraba godalgas tika somiem, kam neizdevās noturēt pirmajos divos periodos iegūto 2:0 pārsvaru un otro reizi uzvarēt pasaules čempionātā. Bronzas medaļas izcīnīja Zviedrijas izlase, kas cīņā par 3. vietu ar 3:2 pārspēja ASV hokejistus. Atgādinām, ka Latvijas valstsvienība ieņēma 13. vietu.
Par pasaules čempionāta rezultatīvāko spēlētāju kļuva Somijas hokejists Juha Ilonens – viņš deviņās spēlēs guva deviņus vārtus un izdarīja piecas rezultatīvas piespēles, par vienu punktu apsteidzot komandas biedru Peteri Nummelinu. Rezultatīvāko spēlētāju sarakstā no Latvijas hokejistiem augstāko vietu ieņēma Sergejs Žoltoks, kas sešās spēlēs guva piecus vārtus un izpildīja vienu rezultatīvu piespēli.
Pasaules čempionāta spēles Vācijā klātienē vidēji vērojuši 7278 skatītāji – par to pēc čempionāta noslēguma paziņoja tā organizācijas komitejas pārstāvis Heners Cīgfelds. Kopumā čempionāta 56 spēles klātienē noskatījās 407 542 cilvēku.