Pirmdiena, 27. aprīlis
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
weather-icon
+1° C, vējš 1.34 m/s, R vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Sporta veterāni godina savus labākos

Latvijas Sporta veterānu savienības organizētajā 5. veterānu salidojumā apbalvoja sezonas augstāko sasniegumu guvējus un atbalstīja savienības darba grupas izstrādāto Sporta likuma alternatīvo projektu.

Latvijas Sporta veterānu savienības organizētajā 5. veterānu salidojumā apbalvoja sezonas augstāko sasniegumu guvējus un atbalstīja savienības darba grupas izstrādāto Sporta likuma alternatīvo projektu.
Starp sporta veterāniem, kas šogad guvuši ievērojamus sasniegumus Eiropas un pasaules sacensībās, ir arī vairāki jelgavnieki. Veterānu sporta savienības Gada laureāta diplomus un medaļas saņēma Maija Žodziņa par 9. vietu pasaules veterānu sacensībās vieglatlētikā Brisbenā, cīkstonis Alberts Suveizda par 3. vietu pasaules čempionātā un basketboliste Gaida Iļjučenoka, kas Latvijas veterānu izlases komandas sastāvā pasaules meistarsacīkstēs izcīnīja 5. vietu.
Sakarā ar nozīmīgu dzīves jubileju ar LSVS Goda zīmi tika apbalvota Maija Ukstiņa – ilggadējā vieglatlētikas trenere, kas tagad savus spēkus velta Jelgavas invalīdu sporta klubam «Cerība».
Apspriežot Ministru kabineta piedāvāto Sporta likuma projektu, sanāksmes dalībnieki bija vienisprātis, ka tas tikai leģitimē pašreizējo neskaidrību un haosu, kad pastāv daudzas savstarpēji nesaistītas sporta organizācijas, bet naudas sadalē darbojas vieni un tie paši cilvēki. «Likums vajadzīgs, lai varētu no augšas līdz apakšai redzēt, kā sabiedriski aktīvs cilvēks var panākt aizstāvību un savu tiesību realizēšanu,» veterānu domas pauda savienības priekšsēdētājs Daumants Znatnajs. Viņš ir darbojies sešu pazīstamu sportistu un sporta darbinieku grupā, kas, analizējot MK piedāvāto projektu un vēl sešu valstu sporta likumus, kopā ar juristiem izstrādājuši alternatīvu likuma variantu. Sporta pedagoģijas akadēmijas profesors Gunārs Briņķis uzsvēra nepieciešamību Latvijas Olimpiskajai komitejai strādāt vienoti ar Latvijas Sporta federāciju padomi. «Tā faktiski ir galvenā sporta organizācija valstī un aptver visplašākos slāņus, taču saņem tikai septiņus procentus no sportam atvēlētajiem līdzekļiem,» šādu situāciju par neapmierinošu atzīst G.Briņķis. Akcentējot jaunatnes audzināšanas nozīmi, veterāni savam projektam devuši nosaukumu «Fiziskās audzināšanas un sporta likums» un tajā iekļāvuši arī nodaļu «Fiziskā audzināšana un sports izglītības iestādēs».
Jāpiebilst, ka Jelgavas un rajona sporta veterānu saime salidojumā šosestdien Bulduros nebija plaši pārstāvēta. Lielākā delegācija bija ieradusies no LLU Sporta kluba. Augstskolas klubs arī rakstiski izteicis atbalstu alternatīvajam sporta likumprojektam.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.