Piektdiena, 12. decembris
Otīlija, Iveta
weather-icon
+-3° C, vējš 0.45 m/s, Z-ZA vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Valentīndienas autokrosa slidenajās trasēs

Svētdien uz ziemas autokrosa čempionāta posmu sportistus un skatītājus pulcēja Tobago X trase Ikšķilē.

Svētdien uz ziemas autokrosa čempionāta posmu sportistus un skatītājus pulcēja Tobago X trase Ikšķilē.
Kā jau pieklājas Valentīndienā, visus uzmundrināja komentētājs mūks Valentīns no Mūkusalas. Viņam varēja gan grēkus izsūdzēt, gan mīlas lietās padomu paprasīt.
Pirmie uz starta stājās 1400 un 1600 kubikcentimetru klases braucēji. No Dobeles šajā kategorijā startēja Vilnis Balodis un Modris Bergmanis. Modrim šīs bija pēdējās sacensības ar veco VAZ 2108, tagad žigulītis tiek pārdots. Starp šīs klases braucējiem bija arī jelgavnieki Ivars Liepnieks un Agris Zirnis.
Trase bija slidena un daudziem nācās no sacensībām izstāties, tostarp arī Ivaram Liepniekam – viņš trases malā palika jau pēc trim apļiem. Nepaveicās arī otrajam jelgavniekam – Zirnis ierindojās tikai 16. vietā.
Braucot B finālā, Modris Bergmanis un Vilnis Balodis izcīnīja iespēju (gan no pēdējās rindas) braukt arī A finālā. Diemžēl Viļņa mašīna sāka slīdēt jau vienā no pirmajiem apļiem, ietriecās sniega valnī un vēl aizmugurē braucošā «golfiņa» sānos. Ar nolauztu riteni sacensības bija jāpamet. Modris Bergmanis aizbrauca līdz galam, bet kopvērtējumā palika astotais. Nepārspējams šajā posmā bija 1. vietas ieguvējs Ivo Taubergs no Rencēniem.
2000 kubikcentimetru klasē ne visai veiksmīgi startēja jelgavnieki Valdis Zaļais un Dzintars Ēķis, viņi kopvērtējumā palika attiecīgi 17. un 20. pozīcijā. Uzvaru šajā klasē izcīnīja Arnis Bāliņš no Limbažiem ar automašīnu «Toyota MR-2».
Sīva cīņa notika Divīzija-1 klasē. Pilnpiedziņas mašīnu piloti varēja savu meistarību parādīt uz kārtīga ledus trases. Jau pirmajos divos braucienos viens otru apsteigt pūlējās Aigars Nitišs no Jēkabpils un Vladislavs Šlegelmilhs no Ropažiem. Veiksmīgāks bija Šlegelmilhs. Taču fināla pirmajos apļos arī viņa mašīna saslīdēja un braukšanu nācās atsākt kā pēdējam. Vairākkārt viņam gandrīz gandrīz izdevās panākt Nitišu, tomēr Vladislavs Šlegelmilhs palika trešais. Viņu apsteidza Aigars Nitišs un Valdis Groskops. Jelgavnieks Māris Grunte ieguva sesto vietu.
Ziemas čempionāta pēdējais posms notiks 21. februārī Cēsīs.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.